Bardzo dobry występ w Otwartej Lidze Mazowieckiej zaliczyła w niedzielę 9 lutego męska drużyna seniorów Klubu Sportowego „ALTERNATYWA” w Szydłowcu.

Występując w składzie: Dariusz Żurek, Sebastian Nowakowski, Sławomir Bednarczyk i Tadeusz Ryszewski, wygrała oba swoje pojedynki, ogrywając kolejno drużynę Zieloni Zielonka i SzachMatek Warszawa.

Po ostatnim tegorocznym zjeździe ligi zorganizowanej przez Polski Związek Szachowy (mazowiecki oddział regionalny), szydłowiecka drużyna przesunęła się w górę – z siódmego miejsca w tabeli, na miejsce piąte.

To wspaniały wynik dla naszego „młodego” klubu, który w rozgrywkach ligowych dopiero zadebiutował. Wartościowy tym bardziej, że na starcie rozgrywek stanęło kilka znanych, renomowanych zespołów, w których składzie znaleźli się doświadczeni zawodnicy z bardzo wysokim rankingiem indywidualnym.

Zwyciężyły upór i wiara w końcowy sukces! Oprócz wymienionych wyżej „bohaterów”, do wspólnego dzieła, wydatny wkład wnieśli również – grający w innych spotkaniach – Jacek Sieczkowski i Wojciech Bednarczyk.

To autentyczny sukces całej drużyny, ale i widomy owoc ponad trzyletniej pracy „u podstaw”, którą wykonali sumiennie zawodnicy i działacze Klubu „Alternatywa”. Cieszymy się bardzo – o „szachowym” Szydłowcu znów w Polsce się mówi…

info: Wojciech Bednarczyk, KS „Alternatywa”