Było to już trzecie „Uliczne granie” w celach charytatywnych, które odbyło się na szydłowieckim Rynku Wielkim w ostatnich latach. 

Inicjatorem tych muzycznych akcji jest Marcin Banaszczyk. Tym razem akcja zorganizowana została na rzecz Mateusza Dobrasiewicza, który zbiera na operację kręgosłupa. Tutaj więcej szczegółów.

Szydłowieccy muzycy w kilku setach muzycznych umilali czas mieszkańcom Szydłowca, którzy w niedzielę 16 września pojawiali się na szydłowieckim Rynku. Zagrali największe hity polskiej muzyki m.in „Wehikuł Czasu” zespołu DŻEM, „Gdy nie ma dzieci” zespołu KULT, „Majka” z repertuaru Starego Dobrego Małżeństwa, „Zanim pójdę” zespołu HappySad, czy „Nadzieja” z repertuaru zespołu IRA.

Na szydłowieckim Rynku wystąpili m.in Marcin Banaszczyk, Tomek Kraska, Krzysiek Stefański, Ola Czaja, Czarek Szymkiewicz, Robert Kijak, Kuba Tyka, Mirosław Cielątkowski, zespół Guzowianki, Artur Myśliński i wielu innych.

Przez kilka godzin muzycznego spotkania udało się zebrać blisko 4 tysiące złotych, a dokładnie 3 887 złotych, 20 groszy i 15 euro. 

Pozytywnie zaskoczeni zebraną kwotą byli zarówno organizatorzy i sam Mateusz.

Miłym akcentem niedzielnego grania była wizyta ekipy filmowej, która nagrała fragmenty akcji opublikowane zostały w programie „Pytanie na Śniadanie” w TVP2, podczas rozmowy z Mateuszem i jego mamą Lucyną.

TUTAJ możecie obejrzeć program.

Poniżej przedstawiamy fragmenty video i fotoreportaż, dzięki którym mamy nadzieję przeniesiecie się razem z nami do niedzielnych wydarzeń.

Mamy dla Was trochę ujęć foto z "Ulicznego Grania dla Mateusza Dobrasiewicza" 🙂 Dla przypomnienia szydłowieccy…

Opublikowany przez Nasz Szydłowiec Niedziela, 16 września 2018