Już w najbliższy czwartek 6 stycznia 2022 roku po raz siódmy w Szydłowcu odbędzie się Szydłowiecki Orszak Trzech Króli. Niestety z powodu obostrzeń pandemiczny nie taki jak zawsze, ale podobny do tego rok temu.

Organizacja tradycyjnego Orszaku nie jest możliwa z powodów podanych wyżej. Organizatorzy czyli Fundacja Strefa JP2 w Szydłowcu zmienili jego formę. W tym roku przygotowane są dwie opcje przejścia Orszaku.

Pierwszą z nich będzie Rodzinna Gra Miejska „Z Trzema Królami Idziemy Za Gwiazdą”, która w 2021 roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców Szydłowca. TUTAJ jest dostępna mapa, którą można pobrać i wydrukować, by następnie z rodziną, przyjaciółmi, wyruszyć trasą Trzech króli ulicami naszego miasta, odszukując plansz oraz zbierając litery, które utworzą końcowe hasło. Możliwość przejścia tej trasy będzie od 5 do 9 stycznia 2022.

Drugą opcją wzięcia udziału w OTK jest Rodzinny Spacer Orszakowy Śladami Trzech Króli. W godzinach 17.15-18.45 będzie możliwość, aby przespacerować się trasą Orszaku, razem z Trzema Królami, mijając po drodze scenki przygotowane przez wolontariuszy Strefy JP2. Trasa spaceru kończy się przy szopce, przy której o godzinie 18.45 odbędzie się Rodzinne Kolędowanie.

Serdecznie zapraszamy!