25 lutego nad zalewem w Jastrzębiu odbył się VII zlot morsów. Wydarzenie to zorganizowane zostało przez Klub Mrozoodpornych Jastrząb oraz Urząd Miejski w Jastrzębiu.

W imprezie wzięli udział: burmistrz Jastrzębia Andrzej Bracha, przewodniczący rady miejskiej Sławomir Bińkowski, sekretarz gminy Agnieszka Dąbrowska, kierownik referatu Mariusz Tomczyk, Ekipa Lodowcowa Chlewiska, radomskie i pionkowskie Morsy, ekipy ze Skarżyska, Kielc i Ćmińska, 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej imienia rotmistrza Witolda Pileckiego.

Przybyli również licznie mieszkańcy pobliskich gmin. O godzinie 14.30, po przemówieniach burmistrza oraz Wojciecha Warso rozpoczęła się impreza. W programie nie zabrakło wielu atrakcji, był bieg w koło zalewu na dystansie 2100 m, ,,chrzest” początkujących foczek i morsów, zawody grup morsujących z nagrodami. Punktem kulminacyjnym imprezy było wspólne wejście do wody. Nadmienić również należy, iż we wspólnym morsowaniu brał udział sam burmistrz Jastrzębia.

Najważniejszym celem imprezy była zbiórka charytatywna dla małego Igorka pochodzącego z gminy Jastrząb. Zorganizowano wiele licytacji na rzecz chłopca. Zebrane pieniądze pomogą chłopcu w dalszej rehabilitacji.

Zabawy nie było końca. Wspólne zjeżdżanie ze ślizgawki, ognisko, a także gorący poczęstunek w postaci grochówki przygotowanej przez OSP Nowy Dwór, kiełbaski, bigos, napoje gorące rozgrzewały i tak już gorącą atmosferę imprezy.

Warto nadmienić, że tegoroczny VII zlot był wyjątkowym wydarzeniem, ponieważ po raz pierwszy odbył się w mieście Jastrząb.

info: Urząd Gminy w Jastrzębiu