W pierwszej wersji mieli pojawić się trener oraz szczypiorniści: Karol Bielecki i Ivan Cupić, była również mowa o Grzegorzu Tkaczyku. Z różnych względów nie mogli się pojawić, Vive grało wczoraj trudny mecz i trener zdecydował, że powinni odpoczywać. Z tego powodu Dujszebajew pojawił się w auli ZS im. Jana Pawła II w Szydłowcu z młodziutkim szczypiornistą z Czarnogóry Branko Vujovicem. 

Aula wypełniona po brzegi młodymi kibicami w większości ubranymi w żółte koszulki, a także z klubowymi szalikami na szyi. Wielu z tych młodych ludzi miało już okazję oglądać zawodników kieleckiego klubu na żywo podczas meczów. Szydłowieckie szkoły dosyć często uczestniczą w spotkaniach Vive Kielce, wspominał o tym nauczyciel PSP im. Jana III Sobieskiego Andrzej Koniarczyk, który w skrócie przedstawił obu gości, historię klubu, największe sukcesy. Grzegorz Nowak nauczyciel z ZS im. Jana Pawła II wyświetlił multimedialną prezentację, m.in video z treningu i meczów klubu. 

Spotkanie rozpoczęło się od pokazu tanecznego grupy „Dance Project”, którego opiekunem jest nauczyciel ZS im. Jana Pawła II – Mariola Biegaj. 

Przyszedł czas na pytania, które uczniowie: ZS im. JP2, PSP im. Jana III Sobieskiego oraz PG im. Mikołaja Kopernika bardzo ochoczo zadawali. 

Na większość odpowiadał trener Dujszebajew, który lepiej zna język polski (przebywa w naszym kraju od 2014 roku), ale i Branko Vujović coraz lepiej radzi sobie z naszym językiem. Pytania były przeróżne. Od tego jakie plany ma Dujszebajew na pracę z kadrą Polski, poprzez zainteresowania poza sportowe, zainteresowania innymi dyscyplinami, o ostatnią porażkę z Wisłą Płock, a także o najbliższe plany transferowe. 

Rafał Kiljanek przeprowadził wśród młodzieży konkurs, każdy miał szansę odpowiedzieć na pytanie dotyczące kieleckiego klubu. Jeżeli odpowiedź była prawidłowa, trener z zawodnikiem wręczali klubowe gadżety. 

Nie zabrakło również wspólnych zdjęć, zarówno tych grupowych jak i popularnych „selfie”. 

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach tegorocznego jubileuszu 70-lecia istnienia MKS Szydłowianki Szydłowiec. Warto przypomnieć, że niegdyś w Szydłowiance istniała sekcja szypiorniaka. 

Trenerowi i zawodnikom Vive Tauron Kielce życzymy samych sukcesów!

Fotoreportaż/Marcin Banaszczyk/

Fragment Video/