Niedzielne popołudnie w Mirowie było bardzo atrakcyjne dla mieszkańców gminy, okolicy i przyjezdnych z dalszych stron. Oprócz przygotowanego festynu dopisywała również bardzo słoneczna pogoda. 

Najważniejszym wydarzeniem „Pikniku Rodzinnego z okazji dnia dziecka” w Mirowie był organizowany po raz pierwszy bieg o puchar wójta Mirowa.

W biegu głównym na starcie pojawiło się około 100 biegaczy. 97 osób wzięło udział w biegu na 5 kilometrów, 15 osób pobiegło na 2 kilometry.

Na dystansie 5 km najlepszy okazał się Kamil Walczyk z Makowa, który uzyskał czas 00:17:04. Na miejscu drugim Patryk Kaliński z Gielniowa, a na trzecim Michał Kolaszt z Iłży.

Najlepszym biegaczem z powiatu szydłowieckiego był Rafał Lewocha z Jastrzębia, który zajął 4 miejsce z czasem 00:17:43. Miejsce 7 przypadło Tomaszowi Ormanowi z Szydłowca z czasem 00:18:27. Tuż za nim ambasador biegu w Mirowie Karol Grabda z czasem 00:18:32. Na 9 miejscu dobiegł Rafał Tuzimek z Szydłowca z czasem 00:18:47.

Najlepszą kobietą z powiatu szydłowieckiego okazała się Małgorzata Czarnota z Gąsaw Rządowych, która wśród kobiet była druga, a w kategorii open 13 z czasem 00:19:28. W kategorii kobiet najlepsza okazała się Karolina Waśniewska z Radomia.

W biegu udział wzięli również: Michał Zugaj z Szydłowca, Zenon Niziołek z Sadku, Kamil Guza z Rogowa, Damian Łyżwa z Mirowa, Cezary Głuch z Jastrzębia, Przemysław Górlicki z Pawłowa, Dawid Kępas ze Zbijowa Małego, Rafał Surdy z Szydłowca, Krzysztof Stopa z Ciechostowic, Łukasz Stasiak z Szydłowca, Sławomir Jordan z Szydłowca, Marek Czyż z Szydłowca, Mariusz Materek z Szydłowca, Magdalena Boros i Robert Boros z Mirowa Starego, Renata Nowak z Rogowa oraz Ireneusz Płusa z Sadku.

Gratulujemy organizatorom tak dobrze i licznie obsadzonego biegu.

Wyniki biegu na 5 km TUTAJ

Wyniki biegu na 2 km TUTAJ

Oprócz wyżej wspomnianych biegów odbyły się również biegi dla dzieci. Na scenie przy Urzędzie Gminy wystąpiły również lokalne zespoły oraz uczniowie szkół z Gminy Mirów. Nie zabrakło smakołyków, zjeżdżalni dla dzieci, a także pokazu rozcinania samochodu wykonanego przez OSP w Rogowie.

Poniżej nasza krótka fotorelacja z wydarzenia: