Święto ognia, wody, urodzaju, płodności, miłości i radości rozpocznie się o godz. 21.00 na krużgankach zamkowych , koncertem Miejskiej Orkiestry Dętej pod batutą Henryka Kapturskiego.

Tuż po koncercie, Teatr Poezji i Muzyki „U Radziwiłła” zaprezentuje na wyspie zamkowej widowisko plenerowe zatytułowane „NOCY CZERWCOWA, JAŚMINOWA” . W blasku ognia, kolorowych świateł, przy pięknej muzyce młodzi aktorzy postarają wprowadzić wszystkich w magiczny klimat nocy sobótkowej . Nie zabraknie też puszczanych na fosę kolorowych wianków. Część obrzędowa na wyspie zamkowej zakończy się pokazem sztucznych ogni.

Około godziny 22.30 serdecznie zapraszamy na dziedziniec zamkowy, gdzie odbędzie się koncert gościa tegorocznych WIANKÓW, folkowej kapeli TUHAJ – BEJ

„Tuhaj-Bej” powstał na początku 2005 roku zainspirowany klimatem i urokiem muzyki ukraińskiej. Zespół swoją nazwę zawdzięcza niepokornemu w historii Tuhaj-bejowi, którego burzliwe losy oraz ekspresja odzwierciedlają charakter wykonywanej muzyki. Niepowtarzalny klimat koncertów zapewnia połączenie tradycyjnych motywów zaczerpniętych z muzyki Wschodu z nowymi, rytmicznymi brzmieniami. Instrumenty typowe dla folku jak sopiłka i akordeon, mocne brzmienie gitar i perkusji, lirycznie wykonane dumki, jak również żywiołowe aranżacje znanych utworów ludowych, cieszą się dużym uznaniem i energią wśród publiczności. Tuhaj-bej ma na swoim koncie podium na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Folkowej, Ogólnopolskim Festiwalu Folkowym w Ostródzie oraz nagrodę publiczności na festiwalu rockowym „Planetafest”. Podczas 10 lat istnienia grupa wykonała już kilkaset pełnych energii koncertów w całej Polsce, wydała również krążek „Na Pal” w 2010 roku oraz singiel „Lito” w 2013 roku. Największe jednak uznanie kapela zdobywa podczas porywających koncertów na żywo, dzięki którym grono fanów i przyjaciół systematycznie rośnie.

Serdecznie zapraszamy Państwa również do udziału w LOTERII WIANKOWEJ. Spośród wszystkich tych którzy przyjdą w sobotę z wiankami rozlosowana będzie nagroda niespodzianka. UWAGA – wianek musi być umocowany na styropianie aby mógł swobodnie pływać, mile widziana będzie również świeczka aby go było z daleka widać. Zgłoszenia wianków przyjmowane będą do godz. 20.30 w sekretariacie SCKiS.

27 czerwca, – wyspa zamkowa, Park Radziwiłłowski, dziedziniec zamkowy

WIANKI’ 2015

godz. 21.00 , wyspa zamkowa

w programie:

KONCERT MIEJSKIEJ ORKIESTRY DĘTEJ W SZYDŁOWCU

pod batutą Henryka Kapturskiego

widowisko plenerowe pt. „NOCY CZERWCOWA, JAŚMINOWA”

w wykonaniu Teatru Poezji i Muzyki „U Radziwiłła”

POKAZ FAJERWERKÓW

godz.22.30, dziedziniec zamkowy

koncert gościa specjalnego

zespół TUHAJ – BEJ

wianki2015a