W niedzielę 6 listopada rozpoczął się sezon morsowania czyli lodowatych kąpieli w zbiornikach na terenie powiatu szydłowieckiego.

Na naszym terenie działa trzy formalne grupy morsów: Mrozoodporni Jastrząb, Ekipa Lodowcowa Chlewiska i Grube Ryby Szydłowiec.

Jako pierwsze sezon zainaugurowały grupy z Szydłowca i Chlewisk, klub morsów z Jastrzębia po raz pierwszy w sezonie 2022/2023 do wody wejdzie za kilka dni 11 listopada, przy okazji Święta Niepodległości.

Grube Ryby Szydłowiec na co dzień morsują w szydłowieckim zalewie. Ekipa Lodowcowa spotyka się i morsuje w zbiorniku w Koszorowie na terenie gminy Chlewiska, natomiast Mrozoodporni oczywiście w zalewie w Jastrzębiu.

Z tego co wiemy w samym Szydłowcu jest jeszcze kilka nieformalnych grup, które także morsują w szydłowieckim zalewie. Słyszeliśmy, że morsują również ludzie w Orońsku, ale nie znamy szczegółów.

Morsowanie stało się rewelacyjnym sposobem na spędzanie wolnego czasu, na nawiązywanie relacji międzyludzkich, a przede wszystkim, aby zadbać o swoje zdrowie. Bo tak (to do tych, którzy nie wierzą) morsowanie działa i ma mnóstwo prozdrowotnych właściwości.

Zachęcamy do morsowania 🙂