4 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej w Zbijowie Małym uczniowie razem z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Szydłowcu Katarzyną Dujką i starszym asystentem do spraw zdrowia Łukaszem Zimnickim świętowali Światowy Dzień Zdrowia pod hasłem: „Zdrowie dla wszystkich”

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia w szkole w gminie Mirów odbyła się uroczysta akademia.
Rozpoczęła ją dyrektor szkoły Marzanna Błach, która przywitała przybyłych gości. Wśród zaproszonych byli: sekretarz Gminy Mirów Marek Łuszczek, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szydłowcu Katarzyna Dujka, Starszy Asystent do spraw zdrowia Łukasz Zimnicki oraz radny Gminy Mirów Leszek Suwara. Służbę zdrowia reprezentowała pielęgniarka Barbara Matejska.

Uroczystość uświetniły również panie z Kół Gospodyń Wiejskich ze Zbijowa Dużego i Zbijowa Małego.
W ciekawej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze uczniowie kl. II i III zaprezentowali program artystyczny pod kierunkiem Anny Kutery i Karoliny Nowak. Jego celem było przypomnienie jak cenne jest zdrowie i co należy robić, aby je chronić.

Mali aktorzy zaprezentowali się w kilku humorystycznych scenkach: „Taniec witaminek”, „U pani doktor”, nawołujących między innymi do zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej oraz dbania
o higienę osobistą. Wesołe wierszyki przeplatane były piosenkami o zdrowiu, tańcem
i gimnastyką. Punktem kończącym występ były życzenia złożone Pracownikom Służby Zdrowia przez uczniów i dyrektor.

W ostatniej części spotkania Katarzyna Dujka w swoim wystąpieniu podkreśliła istotną rolę zdrowia w naszym życiu. Zdrowie to najcenniejszy skarb jaki mamy, dlatego też powinniśmy o nie szczególnie dbać.

Choć kolejny Dzień Zdrowia dopiero za rok, to dbajmy o nie, nie tylko od święta.