Nie udało się obejrzeć, żadnego familijnego filmu, ponieważ spadł deszcz, ale dzieciakom w Zdziechowie z pewnością nie raz specjalnie przygotowany ekran jeszcze się przyda.

Gościem specjalnym piątkowego spotkania w Zdziechowie była Ania Broda muzyk Kapeli Brodów. Zdzieców odwiedziła wraz ze swoją córką Melą i wspaniale brzmiącymi cymbałami. Jej głos i świetny wokal roznosiły się po całej wsi.

Dzieciaki ochoczo uczestniczyły w tych mini – warsztatach muzycznych, a przy tym wspaniale się bawiły.

 

Nie zabrakło również wspólnego czytania książek, zdjęć w studiu portretowym, a także tańców i wspólnego pieczenia racuchów wraz z paniami z ludowej kapeli „Zdziechowianki”

Agnieszka Sobutka – Klepaczewska prowadząca całe spotkanie zrobiła także kolorowe niebo z tęczowych mydlanych baniek.

Jakby tego było mało trafiło się również przejeżdżające wesele i uczestnicy spotkania zrobili tradycyjną „bramkę weselną”

{phocagallery view=category|categoryid=224|limitstart=0|limitcount=29|imageordering=5}

 

Jak widać działo się i to sporo! a wszystkie działania prowadzone są przez:  Szydłowieckie Centrum Kultury i Sportu – Zamek oraz Towarzystwo Aktywnych Kulturalnie PROJEKTORIAT w ramach projektu WYSZŁO SZYDŁO ! realizowanego przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt finansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Wszystkie działania wspierane są medialnie przez portal www.naszszydlowiec.pl 

foto. Inga Pytka Sobutka i Marcin Banaszczyk