Dyrektor, Nauczyciele oraz Pracownicy Przedszkola Samorządowego nr 2 „Mali Odkrywcy” z Oddziałami Integracyjnymi w Szydłowcu apelują do mieszkańców Szydłowca w związku z aktem wandalizmu jaki miał miejsce w miniony weekend 16-18.06.2017 roku oraz pozostałymi jakie wydarzyły się w minionym czasie.

Zniszczone zostały urządzenia na naszym placu przedszkolnym m.in. podziurawiona zjeżdżalnia, pomazane podpisami ciuchcia oraz zjeżdżalnia, metalowe daszki powykrzywiane, plac zabaw kilkakrotnie został zaśmiecany butelkami po alkoholu, pozostałościami po papierosach i innymi śmieciami, często wyrywane są tuje oraz częstym dewastacjom ulega sam budynek przedszkola. Wandalom mówimy „STOP” to nie jest miejsce waszych spotkań – przypominamy plac ten jest przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym, dostosowany jest również dla dzieci niepełnosprawnych.

DLATEGO APELUJEMY MOCNO DO MIESZKAŃCÓW SZYDŁOWCA, o zgłaszanie na policję zauważonych aktów wandalizmu oraz przebywania osób niepożądanych na naszym placu zabaw po jego zamknięciu. Prosimy o przestrzeganie regulaminu placu zabaw oraz zachowanie bezpieczeństwa podczas przebywania na nim. Dbajmy o miejsce, w którym przedszkolaki spędzają czas w atmosferze zabawy i odkrywania świata oraz siebie. Prosimy również rodziców o uczulenie młodzieży, o nie używanie urządzeń na naszym placu zabaw, gdyż siła z jaka korzystają powoduje uszkodzenia mechaniczne sprzętów.

Wszelakim aktom wandalizmu mówimy „NIE!!!”, nie bądźmy obojętni na sytuacje, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo naszych dzieci.

 

Przedszkole Samorządowe nr 2 „Mali Odkrywcy” z Oddziałami Integracyjnymi