Yuriy Musatov zatrzymuje chwilę, i chmura pozostaje tylko chmurą. Taką jak ją zobaczył  artysta  w dzieciństwie z dachu domu wielopiętrowego lub każdego razu spoglądając z okna samolotu. Zmaterializował je odtwarzając w ceramice. Lecz te „statyczne” kamienne chmury pozostają takimi miękkimi, trwożnymi i delikatnymi.  Iluzoryczny kolor, wytworne kontury oddają nieuchwytne odczucie niebiańskiego, dalekiego i zagadkowego.”

Eugeniya Molyar  Krytyk sztuki

Yuriy Musatov urodził się 19. 10.1981 r. w Konotopie na  Ukrainie. W 1995 r. ukończył z wyróżnieniem  Konotopską Szkołę Artystyczną.  W latach 1997-2001 studiował w  Sumskiej Wyższej Szkole Sztuki i Kultury im. Dmytra Bortnianskoho. W 2008 r obronił z wyróżnieniem dyplom na  Wydziale Sztuki Dekoracyjnej Lwowskiej  Narodowej  Akademii Sztuk Pięknych, gdzie dziś jest również wykładowcą.

Jego zainteresowania artystyczne obracają się wokół ceramiki artystycznej, architektonicznej oraz przemysłowej, porcelany; wzornictwa przemysłowego i rzeźby.

Artysta ma na swoim koncie udział w wielu wystawach zbiorowych oraz indywidualnych. Jego prace podziwiać można w galeriach i muzeach w całej Europie.