Zapraszamy do udziały w konkursie „Życie codzienne katolika w PRL”, który organizowany jest i zainicjowany przez Delegaturę Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Kielcach, poseł na Sejm RP Agnieszkę Górską oraz Mazowieckie Stowarzyszenie Integracja.

Wystartował projekt edukacyjny „Kościół w Polsce pod rządami komunistów”. Celem projektu jest zainteresowanie mieszkańców dziejami kościoła katolickiego w okresie PRL oraz postaciami kapłanów, którzy wykazali niezłomną postawę. W sposób szczególny zostanie wyeksponowana sylwetka ks. Romana Kotlarza, w tym roku obchodziliśmy 45. rocznicę Jego śmierci.

W ramach projektu uczestnicy wezmą udział w pięciu prelekcjach prowadzonych przez pracowników referatu Edukacji Narodowej IPN w Kielcach, będą one merytorycznym przygotowaniem do udziału w konkursie „Życie codzienne katolika w PRL”.

Projekt oraz konkurs kierowany jest do uczniów kl. VII – VIII jak i dorosłych mieszkańców Powiatu Szydłowieckiego.

Organizatorzy na zgłoszenia czekają do 30 listopada 2021 r., pod adresem mailowym biuro.szydlowiec@gmail.com pytania można kierować pod numer telefonu 795 050 102.

Patronat medialny nad konkursem sprawuje portal „Nasz Szydłowiec”. 

foto główne: z zasobu IPN (z kolekcji Jana Beszty-Borowskiego)