To już tradycja. Od 2010 roku przed Wielkanocą ogłaszamy konkurs plastyczny skierowany do różnych grup wiekowych. Główną nagrodą jest wydrukowanie zwycięskiej pracy, na której widnieje nazwisko autora. Kartka ta, wraz z życzeniami, trafia na biurka wielu osób, przyjaciół Powiatu Szydłowieckiego. Wśród nich są samorządowcy, politycy, przedsiębiorcy oraz partnerzy zagraniczni.

W każdej grupie wiekowej wyróżniamy kilka osób, których prace są, w naszym odczuciu, wyjątkowe. Te osoby otrzymują wartościowe nagrody rzeczowe oraz publikacje wydane przez powiat.

Prace oceniane są przez komisję powoływaną przez Starostę Szydłowieckiego, do której, prócz pracowników Starostwa, jest zapraszana osoba z tzw. artystyczną duszą. Do tej pory byli to: Barbara Pataj i Marta Łabęcka – plastyczki oraz Wiesław Wismont – fotograf.

Aby wziąć udział w konkursie należy zgłosić się w swojej placówce do osoby, która zajmuje się kwalifikacją, wypełnić ankietę zgłoszeniową i oczywiście oddać na konkursu swoje dzieło. Regulamin i ankieta zgłoszeniowa do pobrania na stronie www.szydlowiecpowiat.pl

Organizatorem konkursu jest Starostwo Powiatowe w Szydłowcu – Wydział Rozwoju i Promocji.