Po przedstawieniach z kilkunastoosobową ( „Gość oczekiwany”, „Opowieść Wigilijny”) albo kilkudziesięcioosobową ( „Ecce Homo” ) przyszedł czas na ( prawie ) monodram.

Olga Wojciechowska w najbliższy poniedziałek zaprezentuje postać Matki błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. W oparciu o książkę Mileny Kindziuk „Matka Świętego” powstał scenariusz napisany przez księdza Andrzeja, a przy współpracy z Agnieszką Wakułą- nauczycielką języka polskiego, instruktorką teatralną i uczestniczką ogólnopolskich konkursów recytatorskich jako jurorka- wyreżyserowany spektakl.

Ukazuje on postać kobiety, matki, która przeżyła bardzo wiele (łącznie ze śmiercią dwójki swoich dzieci, w tym śmierć kapłana męczennika) , ale dzięki swojej wierze, hartowi ducha i sile kobiecości wytrwała w pięknie swojego człowieczeństwa.

Obok Olgi w przedstawieniu wystąpi Marcin Sawczuk, który wcieli się w postać dziennikarza, Paweł Bednarczyk, który symbolicznie zaprezentuje postać Popiełuszki i Patrycja Zawadzka, która grając opiekunkę Pani Marianny będzie suflerem.

W imieniu ks. Andrzeja i młodzieży zapraszamy w najbliższy poniedziałek, 30 marca,  o 19 do świetlicy Liceum Sienkiewicza.