Odbywały się specjalne konferencje, prowadzone przez specjalistów. Również przez specjalistów przeprowadzane były warsztaty w szydłowieckich placówkach szkolnych, gdzie osoby gotujące naszym dzieciakom uczyły się zasad zdrowego odżywania. Okazało się, że w Szydłowcu nie jest jeszcze tak źle, a szydłowieckie dzieci jedzą zdecydowanie lepiej niż te w większych miastach. Mimo wszystko jak mówili uczestnicy projekt był bardzo potrzebny i otworzył im oczy na wiele waznych aspektów.

Ostatnim akcentem projektu „Wiem co jem. Zdrowe dzieci w Szydłowcu” był piątek 28 listopada. Na początek w auli ZS im. Jana Pawła II w Szydłowcu rodzice wysłuchali wykładu Katarzyny Tyczyńskiej, doradcy żywieniowego, koordynatora programu Zdrowy Przedszkolak. Następnie na szkolnej stołówce odbyły się warsztaty kulinarne, które poprowadziła aktorka, znana z serialu „Rodzina zastępcza”, propagująca zdrowe odżywanie – Monika Mrozowska. Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony rodziców, jak również dzieci.

Projekt uzyskał aprobatę dyrektorów szkolnych placówek, pracowników kuchni i stołówek, rodziców, a co najważniejsze dzieci. Czekamy na kolejne świetne i ważne dla lokalnej społeczności przedsięwzięcia, organizowane przez Towarzystwo Aktywnych Kulturalnie „Projektoriat”.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Patronat medialny nad projektem sprawował portal Nasz Szydłowiec.