1. Dostosuj CV do oferty

Eksperci są zgodni – CV powinno być każdorazowo dostosowane do oczekiwań i wymagań z oferty pracy. Nie oznacza to, że kandydat ma modyfikować swój życiorys. Powinien jednak podkreślać w nim te elementy, które są dla pracodawcy najważniejsze.

2. Wykorzystaj odwróconą chronologię

W CV należy zawsze zachować chronologię odwróconą tzn. opisywać doświadczenia zawodowe od tych najnowszych. Dokładnie tak samo należy postępować z opisem wykształcenia.

3. Opisz zakres swoich obowiązków

Doświadczenie to najważniejsza część CV. Na jej analizę rekruterzy poświęcają najwięcej czasu. Oprócz samej nazwy firmy i stanowiska, kandydat powinien opisać w CV zakres swoich najważniejszych obowiązków. Warto również pokazać cele, które udało Ci się zrealizować w trakcie wykonywanej pracy czy sukcesy, którymi możesz się pochwalić.

4. Zaktualizuj dane

Nieaktualne dane to zmora rekruterów! Przed wysłanie aplikacji należy sprawdzić czy adres e-mail oraz numer telefonu, które zostały podane w CV są na pewno aktualne. Należy zadbać też o to, by w życiorysie podać swój adres zamieszkania.

5. Postaw na czytelny, uniwersalny szablon

Rekruterzy potrzebują prostych i czytelnych CV. Dla osób przeprowadzających selekcję CV liczy się estetyka w postaci czytelnego układu, schludność i przejrzystość, a także spójność elementów tj. czcionka, interlinia itp. W celu stworzenia czytelnego i ładnego graficznie CV skorzystaj z Kreatora CV. Ten bezpłatny, dostępny na Pracuj.pl pozwala wybrać jeden z 10 wzorów CV przygotowanych wspólnie ze specjalistami z branży HR. Gotowy dokument można pobrać w formacie pdf lub doc, aby szybko i wygodnie aplikować na oferty pracy.

Te 5 kroków pozwoli wyróżnić się kandydatom i zbudować swój profesjonalny wizerunek na rynku pracy. W poszukiwaniu aktualnych ofert pracy z Szydłowca i okolic warto zajrzeć do serwisu Pracuj.pl.