Około godziny 14.30 w symbolicznym marszu ulicami Szydłowca przeszło bardzo wiele osób: mieszkańcy Szydłowca, okolic, władze państwowe, władze samorządowe, księża, uczniowie szydłowieckich szkół oraz ich dyrektorzy i nauczyciele, przedstawiciele klubów sportowych, stowarzyszeń itp. Marsz prowadziła Miejska Orkiestra Dęta pod batutą Henryka Kapturskiego.

Po zakończonym marszu przyszedł czas na atrakcje artystyczne oraz szereg innych, które zostały przygotowane przez organizatorów. Imprezę ze sceny poprowadzili: Agnieszka Sobutka – Klepaczewska i Marcin Banaszczyk.

Na szydłowieckiej scenie zaprezentowały się ludowe zespoły z Gminy Szydłowiec, uczniowie szydłowieckich szkół, znani i lubiani w naszym mieście soliści. Gwiazdą niedzielnego popołudnia był zespół PlayBoys z Radomia, czołowy zespół Disco Polo.

Oprócz występów artystycznych organizatorzy przygotowali również coś na ząb m.in. pyszne ciasta i grochówkę. Oprócz tego wiele atrakcji dla najmłodszych: malowanie twarzy, loteria fantowa, przejażdżka motocyklem, oglądanie wozu strażackiego oraz wozu policyjnego. Największą popularnością cieszyły się jednak rzuty karne, podczas których bramki strzegli kolejno: burmistrz Szydłowca Artur Ludew oraz wikary parafii Narodzenia NMP w Szydłówku ks. Adrian Jakubiak.

Jednym z głównych punktu programu były licytacje gadżetów przekazanych na rzecz Wioli przez różnych ludzi. Zlicytowane zostały m.in. płyty z autografami znanych artystów, koszulki z autografami polskich skoczkow narciarskich, atrakcyjne vouchery, czy bilety VIP na czerwcowy koncert zespołu IRA w Szydłowcu.

Mieszkańcy Szydłowca nie żalowali i w dosłownie 5 godzin trwania imprezy organizatorzy uzbierali dokładnie: 15 706.30 zł i 1,9 €

Dziś wszyscy, którzy wzięli udział w Szydłowieckim Marszu Życia i dołożyli swoją małą cegiełkę by Wiola mogła zawalczyć o życie mogą sobie sami dla siebie zabić gorąco brawo! Podczas takich akcji Szydłowiec pokazuje, że w lokalnej społeczności drzemie ogromna siła i oby tak dalej!

Fotorelacja Studio Impulse

Fotorelacja Urząd Miejski w Szydłowcu

Wiola nadal potrzebuje naszej pomocy. W związku z tym już dziś zapraszamy Państwa na Wielki Koncert Charytatywny „Dopóki oddycham nie tracę nadziei”, który odbędzie się 18 czerwca w Szydłowcu, na dziedzińcu szydłowieckiego Zamku. Początek koncertu, godzina 18. Wystąpią: IRA, Zuzanna Gadowska, Zespół Instrumentów Etnicznych oraz Gospel Radom. Bilety w przedsprzedaży: 30 złotych. Liczymy na Waszą obecność, niebawem więcej szczegółów!