Jak ważna dla zdrowia jest woda wiedziano już w starożytności. Zabiegi „Sanus Per Aquam” – w skrócie SPA – oznaczają „zdrowy przez wodę”. Nic więc dziwnego, że woda jest integralnym elementem SPA.

Woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nasze ciało składa się z niej
w 60-70%. Jest konieczna do przeprowadzenia większości procesów zachodzących w organizmie człowieka, m.in. regulacji temperatury ciała, transportu składników odżywczych, przemiany materii
i usuwania jej zbędnych produktów. Jest obowiązkowa w codziennej diecie i przy pielęgnacji ciała. To źródło życia, symbol odnowienia i świeżości.

Filozofia SPA opiera się na terapiach z wykorzystaniem wody, łączy rozmaite sposoby pielęgnacji poprzez odpowiednio dobrane zabiegi, kuracje i masaże wodne, które poprzez nawilżanie, odżywianie i ujędrnianie skóry wpływają na kondycję całego ciała oraz umysłu niosąc wyciszenie, ukojenie, rozluźnienie mięśni, a co za tym idzie – odstresowanie i relaks. Mogą one też pobudzić i stymulować do działania.

„Hydroterapia, inaczej wodolecznictwo lub akwaterapia, to jedna z najstarszych metod leczenia. Zalecana jest zarówno osobom cierpiącym na różne schorzenia, np. układu krążenia, układu nerwowego, dolegliwości bólowe, jak i osobom zdrowym dla zwiększenia ogólnej odporności organizmu czy redukcji stresu” – mówi Grażyna Wrona, Prezes Manor House SPA i dodaje: „Woda w SPA jest nieodzowna, dlatego w naszym kompleksie przywiązujemy do niej tak dużą wagę. Postawiliśmy na ożywioną wodę Grandera. Stosujemy ją we wszystkich strefach: w Łaźniach Rzymskich, w bezchlorowym basenie, w Gabinetach Bioodnowy, a także w restauracji oraz w pokojach, a nawet do podlewania ogrodu. Patrząc całościowo na organizm człowieka strukturalną wodę wprowadziliśmy nie tylko do zabiegów i w strefie mokrej SPA, ale również w barze i kuchni, gdzie na jej bazie przyrządzane są wszystkie potrawy i napoje.”

Zastosowana w kompleksie hotelowym Manor House SPA metoda Grandera wpisuje się doskonale w ideę holistycznego podejścia do człowieka dążącą do zachowania równowagi między ciałem, duszą i umysłem. Jest to rozwiązanie zdrowe, ekologiczne i bezpieczne dla użytkowników. Delikatna, bezzapachowa woda bez chloru w basenie Manor House SPA nie powoduje podrażnień i nie przesusza skóry. Sprawia równocześnie, że jest ona miękka, elastyczna i przyjemnie wygładzona. Po takiej kąpieli zbyteczne jest stosowanie balsamów. Panie szczególną uwagę zwracają też na włosy, które po kąpieli stają się miękkie, łatwo się rozczesują i układają, nawet bez stosowania odżywki.

W kompleksie Łaźni Rzymskich, w tym w jacuzzi i wannie swim, zastosowana jest ożywiona woda Grandera stabilizowana jonami miedzi i srebra, dzięki czemu możliwe było wykluczenie chloru
i chemii basenowej przy zachowaniu higienicznego bezpieczeństwa. Krystalicznie czysta, bezzapachowa woda doskonale chroni i pielęgnuje skórę, co cenią zwłaszcza osoby zmagające się
z alergiami.

Również w głębokich wannach w kształcie beczek do kąpieli ofuro w japońskim stylu, doskonale sprawdza się ożywiona woda. Po zakończonym rytuale kąpieli skóra jest wręcz aksamitna. Podobna sytuacja ma miejsce podczas leczniczych kąpieli żywicznych, które są ważną częścią odmładzającego programu Akademii Holistycznej Manor House SPA Alchemia Zdrowia® oraz relaksujących kąpieli w kruchach soli ze sproszkowaną srebrzystą perłą i soli himalajskiej, którym można oddawać się w zaciszu hotelowego pokoju.
Ożywiona woda odpowiada także za bardzo dobry smak kawy i herbat oraz wody podawanej
w dzbanach w restauracji Manor House SPA. Woda ta znacznie poprawiła walory smakowe napojów
i dań przygotowywanych na jej bazie. Serwuje się tu tradycyjną polską kuchnię oraz dania wegańskie
i według Diety Życia łączącej zdrowe style odżywiania.

Długa jest tradycja podróżowania do kurortów, w których dzięki niezwykłym właściwościom wód, można odzyskać siły witalne, równowagę i spokój ducha. Również współczesne programy pielęgnacyjne SPA w dużej mierze opierają się o korzystne dla zdrowia działanie wody. Terapeuci hotelu Manor House SPA z najlepszym obecnie w Polsce Health & Anti-aging SPA zachęcają: czerpmy do woli z licznych dobrodziejstw jakie niesie woda: od nawadniania organizmu, przez kąpiele oczyszczające i pielęgnujące skórę, masaże wodne, lecznicze działanie wysokiego słupa wody, po relaks i odprężenie czy romantyczne chwile we dwoje. Zalet wodnych kuracji jest wiele. Nie żałujmy ich sobie. Woda – na zdrowie!

Więcej informacji na: www.manorhouse.pl