Policjanci z szydłowieckiej komendy wraz z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej oraz pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej prowadzą wzmożone kontrole placówek handlowo-usługowych, autobusów oraz miejsc organizacji przyjęć weselnych. Funkcjonariusze sprawdzają czy przestrzegane są nakazy i zakazy. W trakcie działań policjanci przypominają o zasadach bezpieczeństwa m.in. o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz utrzymywania dystansu społecznego.

Funkcjonariusze z szydłowieckiej komendy nie ustają z działaniami mającymi na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19, w związku z tym prowadzą wzmożone działania prewencyjno-kontrolne w zakresie przestrzegania obowiązujących obostrzeń. Mundurowi kontrolują placówki handlowo-usługowe, autobusy oraz miejsc organizacji przyjęć weselnych, sprawdzając czy wszyscy pamiętają o używaniu maseczek i zachowaniu dystansu.

Osoby, które nie stosują się do obecnych obostrzeń muszą liczyć się z karą, którą może być nałożenie mandatu karnego lub skierowanie wniosku do sądu, a nawet informacji do sanepidu.

Podobne kontrole będą kontynuowane celem przeciwdziałania rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19.

info: sierż. szt. Marlena Skórkiewicz