Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek zaprasza na spotkanie pt. „WSPOMNIENIE O MIECZYSŁAWIE FOGU”. Poprowadzi je prawnuk artysty – Michał Fogg.

W trakcie spotkania prezentowane zostaną prywatne zdjęcia artysty, okraszone opowieściami przekazywanymi w rodzinie z pokolenia na pokolenie. Jakim był człowiekiem, prywatnie i zawodowo? Jak wyglądała jego kariera i czy wszystkie legendy dotyczące Mieczysława Fogga są zgodne z prawdą? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań usłyszeć będzie można ze źródła, bez domysłów i przypuszczeń. Legenda Mieczysława Fogga w zderzeniu z rzeczywistością, a wszystko to przeplatane utworami z repertuaru bohatera, do których wspólnego śpiewania zapraszamy.

Spotkanie poprowadzi Michał Fogg – prezes Fundacji Retro, patron i współorganizator Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga, prowadzi wydawnictwo muzyczne Fogg Record zajmujące się propagowaniem i promocją kultury okresu dwudziestolecia międzywojennego. Jako animator i DJ prezentuje polską muzykę rozrywkową sprzed lat na dancingach i potańcówkach, organizuje koncerty i recitale – wszystko to żeby uczyć historii i edukować muzycznie młode pokolenia, a starszym pozwolić na wspomnienia.

Współtwórca audycji „Wieczorek przy mikrofonie”, autor audycji „Retrofonia” i cyklu „Retrofonia Koncertowo”. Prywatnie prawnuk nestora polskiej piosenki. Dodatkowo spotkanie urozmaicą aktorki teatru „U Radziwiłła” – Aleksandra Kiljanek, Zofia Nowacka i Nikola Ubysz, które zaśpiewają utwory z repertuaru Mieczysława Fogga.

Wydarzenie odbędzie się 29 września o godz. 17:00 w Sali Kameralnej szydłowieckiego zamku.

Wstęp wolny

Zadanie publiczne pt. – „Wspomnienie o Mieczysławie Foggu. III Edycja.” Dofinansowane
ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Info. SCK Zamek