Coraz więcej osób angażuje się w pomoc Weronice Kępas, dwunastolatce z Bieszkowa Dolnego w gminie Mirów choruje na hipoplazję lewej komory i zastawki mitralnej, podwójne odejście naczyń z prawej komory z ubytkiem międzykomorowym.

Jedynym ratunkiem jest kosztowna operacja w Stanach Zjednoczonych, której wartość została wyceniona na ponad 1,7 miliona złotych.

Od kilku miesięcy trwa walka o życie Weroniki. W pomoc zaangażowało się wiele osób, organizowane są akcje pomocowe, licytacje na facebooku, mobilizacje do wpłacania datków na konto Weroniki, próby kontaktów ze znanymi osobami. Do tej pory informacje o zbiórce Weroniki na swoich profilach społecznościowych udostępnili m.in Ewa Chodakowska i Patryk Vega, a także kilku innych znanych ludzi, którzy generują ogromne zasięgi.

Zebrane jest już 75% potrzebnej kwoty, nadal niestety brakuje bardzo dużo bo ponad 430 tysięcy złotych!

W ostatnim czasie w Szydłowcu zorganizowany został Marsz Życia Dla Weroniki w którym udział wzięło bardzo wielu ludzi. W ciągu 30 minut trwania marszu zebrano ponad 11 tysięcy złotych! To coś wspaniałego! W marszu udział wzięła również Weronika i jej rodzina, dwunastolatka na koniec podziękowała wszystkim uczestnikom.

Pięknym gestem wykazali się również zawodnicy, trenerzy i sympatycy SKS KB Viktoria Szydłowiec, którzy na treningu przekazali na konto Weroniki ponad 3 tysiące złotych!

Na Rynku Wielkim odbył się również kiermasz rękodzieła podczas którego uzbierano kwotę ponad 1 600 złotych! 

Przed nami jeszcze wiele akcji wspierających Weronikę i jej walkę o życie, o wszystkich na bieżąco będziemy Was informowali, a póki co zachęcamy wpłacajcie pieniądze na jej konto, link do zbiórki poniżej: