Na autobusie widniało hasło, oznaczone hasztagiem – #WYBORYiKropka.

Akcja Onetu miała na celu uruchomienie obywateli do tego, by wypowiedzieli się na temat zbliżających się wyborów parlamentarnych, by zaartykułowali swoje potrzeby i problemy, by powiedzieli kilka gorzkich lub ciepłych słów do polskich polityków. 

OnetBus od kilku już dni odwiedza miasta, które podczas kampanii wyborczej odwiedzili czołowi polscy politycy. Szydłowiec oczywiście musiał znaleźć się na liście odwiedzin, ponieważ całkiem niedawno była u nas kandydatka na premiera RP z ramienia Prawa i Sprawiedliwości – Beata Szydło, a w dodatku nasze miasto nadal bardzo mocno kojarzone jest z obecną premier RP – Ewą Kopacz.

W naszym mieście dziennikarze Onetu nie zauważyli jednak ogromnego zainteresowania akcją i chęcią wypowiedzenia się. Zrobiło to dosłownie kilka osób, ale z tego co mówili przedstawiciele portalu, były to bardzo cenne wypowiedzi. 

Zresztą w Szydłowcu im się spodobało, o czym świadczyć może chociażby to, że w jednym z artykułów wspomnieli o wizycie u nas, o spotkaniu z Marcinem Banaszczykiem z portalu Nasz Szydłowiec (foto poniżej), a także o wypowiedzi Piotra Kowalskiego (TUTAJ jego wypowiedź)

OnetBus wystartował w Kielcach, potem był Szydłowiec, Radom, Kozienice, Stalową Wolę, Kraków, Rzeszów i tak ma zamiar objechać dużą część Polski, do czasu wyborów, które już 25 października. 

Pamiętajcie! Wybory to nasz obywatelski obowiązek i tak jak powiedział Piotr, nie idąc do wyborów w pewnym sensie tracicie głos w debacie publicznej. 

onetwyboryszydlowiec1