10 września pracowita noc czekała na strażaków i policjantów z naszego powiatu. Po północy prowadzono działania na stacji paliw w Dobrucie na której doszło do wycieku oleju.

Jak informuje OSP KSRG Orońsko na swoim facebooku, po dojechaniu na miejsce zastali naczepę pojazdu ciężarowego typu firanka, z której wyciekał olej na asfalt. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przystąpiono do lokalizacji źródła wycieku, okazało się, że jeden z przewożonych na naczepie mauzerów o pojemności 1000l uległ rozszczelnieniu w wyniku czego znajdujący się w nim olej silnikowy zaczął wyciekać na zewnątrz.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu wyciekającego na asfalt oleju za pomocą sorbentu tak, aby wyciek nie rozprzestrzenił się na znaczny obszar, następnie przystąpiono do rozplandeczania boku naczepy. W międzyczasie dotarły na miejsce, zastępy z JRG Szydłowiec i OSP Dobrut oraz policja.

Strażacy podjęli działania w celu doraźnego zatamowania wyciekającego oleju z mauzera, które okazały się na tyle skuteczne, że wyciek udało się zablokować. Za pomocą wózka widłowego zbiornik został zdjęty z naczepy, następnie obrzeża całego rozlewiska zostały ponownie zasypane sorbentem. Cały teren został zabezpieczony za pomocą taśmy, a miejsce zdarzenia zostało przekazane kierowcy. Działania trwały ponad godzinę.

Foto. OSP KSRG Orońsko