Od tej pory tego dnia na ulicach francuskich miast można spotkać ludzi, którzy robią to, co potrafią najlepiej – grają i śpiewają!

Z niewiadomych powodów to święto nigdy nie przyjęło się w Polsce. Są jednak tacy, którzy chcą to zmienić. Tego zadania podjął się muzyk i wieloletni reporter Informacyjnej Agencji Radiowej Kamil Szwarbuła.

Ale w jego planach polskie Święto Muzyki ma wyglądać trochę inaczej. Ci, którzy zdecydują się wyjść w przestrzeń publiczną ze swoją muzyką, zagrają dla kogoś. Dzięki temu wymiar tego święta zyska wymiar charytatywny.

Tym bardziej znaczący, że Kamil Szwarbuła chce je oprzeć na inicjatywie oddolnej – liczy przede wszystkim na amatorów. A w Polsce nie brakuje ludzi utalentowanych, o czym świadczą choćby popularne programy telewizyjne, wyłaniające wybitne nieraz talenty.

Do akcji dołącza również Szydłowiec! Dzięki pomysłowi Marcina Banaszczyka z portalu Nasz Szydłowiec w najbliższą niedzielę centrum Szydłowca zamieni się w centrum koncertowe. Do akcji dołączyli już tacy szydłowieccy muzycy jak: Zuza Gadowska, Aleksandra Krupa, Cezary Szymkiewicz, Tomasz Kraska, czy młodzież z Pracowni Piano Ani Wilkiewicz. Czekamy na kolejnych chętnych, którzy będą chcieli świętować i czcić muzykę!

Grajkowie uliczni w Szydłowcu mogą pojawić się z różnymi instrumentami, gitarami, instrumentami perkusyjnymi lub dętymi, akordeonem itp. każdy instrument nie wymagający podłączenia do prądu mile widziany.

Muzycy będą mieli kapelusze lub futerały, do których będą zbierać dobrowolne datki, które przekażemy na cel charytatywny. Nie zabraknie oczywiście kawałka tektury, na którym będzie napisane dla kogo dany muzyk gra 🙂

Wszystkich mieszkańców Szydłowca, którzy w najbliższą niedzielę będą spacerować po mieście, zachęcamy do wrzucania pieniążków tym ludziom! Oni swoją muzykę darują komuś innemu, obchodząc w ten sposób ogólnoświatowe święto muzyki!

To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Szydłowcu! Zapraszamy wszystkich chętnych! Spotykamy się o 9.45 na Rynku Wielkim, by ustalić kto w jakim miejscu będzie grał! Miejmy nadzieję, że Święto Muzyki w Szydłowcu przyjmie się na dłużej! A sami muzycy częściej będą wychodzić ze swoimi zdolnościami na szydłowiecką ulicę!

Filmik promujący akcję TUTAJ