12 lipca /piątek/, godz 16.00

  • Otwarcie Biblioteki na Kółkach. Przyjdź, wypożycz, zapisz się!
  • Ania Broda- Moja Tajemnica czyli jak bawić się muzyką i słowem – koncert i podręczny warsztacik muzyczno – literacki – piosenki śmieszne i dziwne, liryczne i fantastyczne, bajeczne i o wietrze …wiersze i muzyka dla smyka w towarzystwie cymbałów, pianina i srebrnego trójkąta! W programie teksty m.in. D.Gellner, D.Wawiłow, N.Usenko – o czarnym lwie , srebrnych księżniczkach, o skrzatach i innych niezwykłych zjawiskach.

Ponadto:

  • Konkursy i zabawy z książką – m.in. Wyliczanki – zgadywanki, rozsypanki literackie, zabawa w projektanta, malowanie twarzy oraz balonowe show.
  • Rodzinne warsztaty plastyczne – działania aktywizujące mieszkańców bez względu na wiek i umiejętności , których efektem ma być wykonanie plenerowego ekranu kinowego. Działania przewidziane są dla uczestników w każdym wieku. Dorosłych poprosimy o przygotowanie miejsca i pomoc przy cięższych pracach technicznych, młodzież wykona projekty związane z powstaniem miejscowego ekranu oraz przy pomocy dorosłych zrealizuje założenia najciekawszego projektu. Natomiast o udekorowanie miejsca do plenerowych projekcji poprosimy najmłodszych mieszkańców Zdziechowa.
  • Letnie kino familijne

13 lipca /sobota/, godz.16.00

  • Rzepka, balodrzewo i inne zabawy – zabawy czytelnicze. Wspólnie z najmłodszymi mieszkańcami Zdziechowa, Chustek i Wysokiej spróbujemy m.in. aktorsko zaprezentować wiersz Juliana Tuwima „Zasadził dziadek rzepkę w ogrodzie”, rozwiązać przeróżne zagadki z ZAGADKOWEGO BALODRZEWA
  • Niezwykła mapa trójmiasta – warsztaty plastyczne – podczas warsztatów powstanie wielka mapa Zdziechowa, Chustek i Wysokiej
  • Zdziechowianki – muzyczno – kulinarne warsztaty kulturalne – razem zespołem śpiewaczym Zdziechowianki pośpiewamy i pogotujemy a to wszystko w bardzo kulturalnej atmosferze.

Przez cały czas czynna będzie Biblioteka na kółkach, gdzie można się będzie zapoznać z nowościami i wypożyczyć książki.

Działania prowadzone przez Szydłowieckie Centrum Kultury i Sportu – Zamek oraz Towarzystwo Aktywnych Kulturalnie PROJEKTORIAT w ramach projektu WYSZŁO SZYDŁO ! realizowanego przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt finansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Wszystkie działania wspierane są medialnie przez portal www.naszszydlowiec.pl