To już dziesięcioletnia tradycja codziennych spotkań w Dojo poświęconych zgłębianiu tajników Karate Kyokushin. W akademii udział wzięło 40 osób. Treningi prowadzone były codziennie w Zespole Szkół im. KOP w Szydłowcu, w godzinach od 17, 00 do 18, 20 dla grupy młodszych Karateka i od 18, 30 do 20, 00 dla grupy starszej.

Zajęcia prowadził sensei Robert Wyciszkiewicz, a podczas treningów grupy młodszej pomagali mu sampai Jakub Wyciszkiewicz, Andżelika Magda i Wioleta Kotwica. W grupie starszej, nacisk położono na doskonaleniu Kata i technik samoobrony. W grupie młodszej natomiast na ćwiczenia ogólnorozwojowe, nie zapominając o Kihon (technikach podstawowych) obowiązujących w Karate. Były zajęcia na przyrządach treningowych, a najstarsi doskonalili swoje umiejętności podczas Kumite (walki). Atrakcją tegorocznej akademii były zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej, które w grupie młodszej poprowadziła pani Dominika Mazurkiewicz specjalistka w tej dziedzinie, za co serdecznie dziękujemy. Bardzo duża aktywność i zaangażowanie najmłodszych Karateka, była dla wszystkich miłym zaskoczeniem. Młodsi Karateka uczyli się prawidłowego składania Gi oraz wiązania Obi (pasa).

Podczas spotkań nie zabrakło czasu na przypomnienie historii Karate oraz życiorysu twórcy szkoły Karate Kyokushin – Sosai Masutatsu Oyama. Na zakończenie akademii w grupie młodszej wręczone zostały certyfikaty pomyślnie zdanych egzaminów na kolejne stopnie szkoleniowe, naszywki organizacyjne, a niektórym wręczono legitymacje światowej organizacji I.K.O. Matsushima Honbu.

Wspaniale spędzony czas, ze wspaniałymi ludźmi, a w szczególności najmłodszymi, którzy niejednokrotnie zdecydowali się na postawienie pierwszych kroków na początku tej długiej drogi, jaką jest droga Karate Kyokushin. Wszystkim z całego serca serdecznie dziękujemy i gratulujemy OSU!!!

{phocagallery view=category|categoryid=332|limitstart=0|limitcount=28|imageordering=5}