W niedzielę 16 października rozpoczną się obchody tegorocznych Dni Papieskich w Szydłowcu organizowane przez fundację „Strefa JP 2”.

W niedzielę przy szydłowieckiej farze na cały dzień zaplanowane są różne wydarzenia. Strefa JP2 zaprasza na papieskie smaki, czyli kremówka dla każdego, a także na różne zabawy i tańce.

Na godz. 17:00 zaplanowana jest msza święta w intencji przyjaciół, darczyńców, wolontariuszy i twórców fundacji Strefa JP2, a po mszy pierwszy dzień obchodów zakończy „Barka na 1000 głosów” i wspólne odśpiewanie ulubionych pieśni Jana Pawła II.

Kolejne dwa dni czyli 17 i 18 października zaplanowane są Uroczyste Dni Patrona podczas których odbędzie się pasowanie na przedszkolaka i zucha żłobkowego w Strefach Karolka najpierw w Szydłowcu, a następnie w Orońsku.

22 października ma być ostatnim dniem obchodów, które zwieńczy gala z wręczeniem nagród „Skrzydła 2022”. Ma być to sposób podziękowania dla tych, którzy uskrzydlają lokalne społeczeństwo, zgodnie z nauczaniem św. Jana Pawła II. Tego samego dnia o godz. 17:15 zaplanowany jest różaniec ze św. JP2, a o godz. 18:00 msza święta w szydłowieckiej farze we wszystkich intencjach przyjaciół fundacji oraz jej podopiecznych.

Czy weźmiesz udział w szydłowieckich Dniach Papieskich?

View Results

Loading ... Loading ...