Podczas XXI Finału WOŚP w Szydłowcu zebraliśmy ponad 30 tysięcy złotych. Jest to całkiem niezły wynik biorąc pod uwagę panujący wówczas mróz i śnieżna pogoda, które nie zachęcały do wyjścia z domu.

Zbliżający się finał odbędzie się tym razem w …nietypowym miejscu. Z racji remontu szydłowieckiego Zamku finał nie może odbyć się na dziedzińcu, brany pod uwagę Rynek Wielki również jest w tym momencie w remoncie, dlatego musem było znalezienie innego miejsca.

Finałowy koncert z licytacjami, występami artystycznymi i światełkiem do nieba odbędzie się na Targowisku Miejskim (róg ulic: Strażackiej i Wschodniej) pod zadaszeniem. 

Wiadomo już, że powtórzonych zostanie kilka punktów z poprzednich finałow tj. Marsz Nordic Walking, Orkiestrowy Turniej Piłki Halowej, sztab ma również zgodę burmistrza Szydłowca na zwiedzanie Hotelu „Pod Dębem”. 

Odbędzie się również jak co roku Orkiestrowy Bal Karnawałowy dla dzieci i …dla seniorów. Sztab chce stworzyć imprezę pokoleniową, być może z zabawami z dawnych lat. Pomysł na zorganizowanie takiego balu związany jest z tematem finału.

Z pewnością odbędzie się Orkiestrowe Zamieszanie na Śniadanie, które do tej pory miało miejsce na Rynku Wielkim w godzinach 10.oo – 13.30. Z racji wspomnianego remontu płyty Rynku planowane jest „mobilne” zamieszenie w różnych cześciach miasta. 

Koncert finałowy, który odbędzie się na Targowisku Miejskim będzie prawdziwą promocją szydłowieckich talentów, których jak się okazuje mamy w Szydłowcu pod dostatkiem (więcej szczegółów wkrótce).

 

Szydłowiecki sztab WOŚP zaprasza wszystkich do czynnego udziału w tej charytatywnej akcji !