Szczególne podziękowania składamy na ręce Pana Burmistrza Artura Ludwa i komisji alkoholowej, za znaczące wsparcie działań sportowych Rodzinnej Akademii Sportu. Otwarcia turnieju dokonał Prezes RAS Pan Grzegorz Nowak. Z zaproszenia do gry skorzystały drużyny następujących firm i instytucji miasta i gminy Szydłowiec: TOOLMEX TRUCK, Biella, Profel, Szydłowieccy Przedsiębiorcy, OSP Szydłowiec i last but not least Old Boye Szydłowianki. Szczerze należy przyznać, że w składach poszczególnych drużyn nie brakowało znanych nam zawodników z boisk ligowych, którzy zakończyli swą karierę lub kontynuują ją w niższych klasach rozgrywkowych. Z tego względu traktowani byli jak amatorzy. Razem z nami historię miejscowego futbolu tworzyli Burmistrz Szydłowca i Przewodniczący Rady Miejskiej grający w ekipie Old Boyów Szydłowianki. Zawodnicy walczyć musieli przez jedną część trwającą 15 minut. Czas zatem na podanie kolejności spotkań i wyników:

FAZA GRUPOWA

1. Profel – Biella 5:1

2. Old boy Sz-ka – TOOLMEX TRUCK 1:3

3. Profel – OSP 0:6

4. TOOLMEX TRUCK – Sz Przedsiębiorcy 3:1

5. Biella – OSP 0:6

6. Old boy Sz-ka – Sz. Przedsiębiorcy 3:1

PÓŁFINAŁY:

Profel – TOOLMEX 3:2

Old Boy – OSP 0:3

MECZ O III MIEJSCE:

Old Boy – TOOLMEX 0:0 rzuty karne 6:5

WIELKI FINAŁ: OSP – Profel 3:1

Najlepszym zawodnikiem został Jankowski Krzysztof z Profela. Najlepszym bramkarzem turnieju Daniel Nikodym z OSP. Oni otrzymali gustowne statuetki. Wszystkie drużyny dyplomy i pierwsze cztery puchary – replikę pucharu świata.

Trzeba przynać, że turniej stał na wysokim poziomie i nie brakowało pięknych akcji zakończonych nie mniej wspaniałymi bramkami. Dzięki sprawnej organizacji pierwszy historyczny turniej nocny piłki nożnej firm zakończył się tuż po godzinie 22. Zapraszamy za rok.

PS.: choć niektórym marzy się taka liga na Sportowej, czas pokaże czy ma ono jakieś szanse na powodzenie. 

tekst: Paweł Bloch – Rodzinna Akademia Sportu 

Więcej zdjęć TUTAJ 

turniejnocnyfoto2