W turnieju zawodnicy mogli uzyskać punkty do rankingu międzynarodowego FIDE ( Międzynarodowa Federacja Szachowa) i wypełnić normę na I kategorię szachową polską i wyższe. Uprawnieni do gry byli zawodnicy posiadający minimum II kategorię szachową lub wyższe. Organizatorem turnieju był klub szachowy „Wieża” Szydłowiec, a jego inicjatorem szydłowiecki szachista Wojciech Bednarczyk, który zarazem (jako przedsiębiorca) ufundował nagrody pieniężne dla trzech zawodników czołówki. Zawody sędziował Jacek Sieczkowski z Radomia – sędzia klasy państwowej.

W szranki stanęło 8 świetnych szachistów z Radomia, Szydłowca, Skarżyska Kam. i Jaworzna. Reprezentowali oni 5 klubów szachowych : UKS „Avans” Żyrzyn, „GROM” Skarżysko Kość., MCKiS Jaworzno, UKS „Roszada” Radom i oczywiście „Wieżę” Szydłowiec. Szydłowieckich szachistów grało 3-ch : Dariusz Żurek, Marian Frąk (prezes „Wieży”) i Wojciech Bednarczyk. Grano 5 rund ( 3 w sobotę i 2 w niedzielę ) z czasem 1 godz. na zawodnika plus dodatkowo 30 sek. na ruch- zgodnie z wymogami FIDE. Sprawiło to, że runda trwała i 3 godz. Zmagania szachowe stały na wysokim poziomie.

Turniej wygrał Kamil Kocia (jeszcze junior- licealista) ze Skarżyska Kam., który uzyskał świetny wynik – 4 pkt. (3 zwycięstwa i 2 remisy, bez porażki i tym samym wypełnił normę na I kat. szachową oraz wszedł na listę rankingową FIDE). Najlepszym z szydłowieckim szachistów okazał się Dariusz Żurek (mistrz powiatu szydłowieckiego) – 2,5 pkt. , który również wszedł na listę rankingową FIDE, ale nie wystarczyło to na wypełnienie normy co do I kat. szachowej. Zajął on 4 miejsce w turnieju. niezły wynik uzyskał Marian Frąk, który uzyskując 2 pkt. (2 zwycięstwa) zajął 6 miejsce w turnieju i uzyskał częściowe punkty do rankingu międzynarodowego FIDE.

W uroczystym zakończeniu turnieju w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Szydłowcu (gdzie trwały rozgrywki) uczestniczył Starosta Włodzimierz Górlicki.

KOŃCOWA TABELA TURNIEJU 1. KOCIA Kamil (Skarżysko Kam.)- 4 pkt. (z 5) 2. KORCZ Daniel (Jaworzno)-4 pkt. 3.CIECHOŃSKI Piotr (Radom)- 3,5 pkt. 4.ŻUREK Dariusz (Szydłowiec)- 2,5 pkt. 5.MŁYNARSKI Kamil (Radom)- 2 pkt. 6. FRĄK Marian ( Szydłowiec)- 2 pkt. 7. MRÓZ Waldemar (Radom)- 1,5 pkt 8. BEDNARCZYK Wojciech (Szydłowiec)-0,5 pkt.

kamilkocia2