Krzysztof Czapnik z Gąsaw Plebańskich, uczeń trzeciej klasy w Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Jastrzębiu został złotym medalistą Mistrzostw Polski w kategorii wiekowej do lat 12 oraz brązowym medalistą w kategorii wiekowej do lat 18.

Krzysztof w gry bilardowe zaczął grać mając 4 lata. W wieku 5 lat poprosił swojego tatę o zrobienie dużego stołu do snookera, a kiedy miał 6 lat trafił do szkółki snookera w Radomiu. Tam został zauważony przez swojego pierwszego trenera Bartosza Utkowskiego.

Utkowski trenerowi kadry narodowej juniorów Mateuszowi Nowakowi pokazał video, na którym Krzyś wbija bile na dużym profesjonalnym stole. Wysokie umiejętności zawodnika z gminy Jastrząb zaowocowały zaproszeniem na zgrupowanie kadry w Konstancinie. Od tamtej pory Krzysztof trenuje pod okiem trenera Mateusza Nowaka, najlepszego trenera snookera w Polsce w Akademii Snooker.Zone. Jest to najlepsza akademia snookera w naszym kraju.

Łącznie, od września 2017 do stycznia 2020 roku Krzysztof Czapnik zdobył 53 – trofea w turniejach dla dzieci i dla dorosłych. Jako pierwszy siedmiolatek w Polsce wbił treningowego brejka powyżej 100 punktów, co jest nie lada wyczynem.

Niebawem planowane jest otwarcie filii Akademii Snooker Zone w powiecie szydłowieckim!

Od dziś z zainteresowaniem będziemy obserwować rozwój młodego snookerzysty z Gąsaw Plebańskich. Trzymamy kciuki!

info: PSP im. T. Kościuszki w Jastrzębiu