Arek to pasjonat ekstremalnej jazdy na rowerze tzw. downhill. Jak sam relacjonował portalowi Nasz Szydłowiec, bardzo cieszył się na ten start i jazdę po trasach downhillu. Wspomniał, że zaliczył poważny upadek, który spowodowany był agresywną jazdą Arkadiusza. Głuchoniemy sportowiec wspomniał, że ludzie na trasie wiedzieli o jego niepełnosprawności i doceniają jego komunikatywność i odwagę. 

Póki co bez większych sukcesów Arkadiusza, ale trzymamy kciuki za kolejne starty i spełniania się w pasji. 

CZYM JEST JOY RIDE BIKE FESTIVAL?

Zawody w 8 dyscyplinach rowerowych, wieczorne premiery filmowe , gigantyczne targi sportowe, pierwsza wycieczka na e-bike’ach i niesamowity widok – to właśnie Joy Ride BIKE Festival! Od 26 do 28 maja 2017 wulkaniczna góra Wdżar w Kluszkowcach gościła amatorów i profesjonalistów, którzy zmagali się  w różnych dyscyplinach rowerowych – od szybkiego zjazdu po podniebne ewolucje. Widzowie natomiast, oprócz podziwiania wyczynów startujących mieli okazję zwiedzić namioty czołowych firm rowerowych, zobaczyć najlepsze filmy sportowe oraz testować topowe modele rowerów.

W ramach festiwalu rowerzyści zmierzyli się w 8 dyscyplinach: downhill, enduro, tirol flybag, NS Bikes Pumptrack, Karcher Dual Slalom, Kellys Cyklokarpaty Maraton, Kids Race. 

czyzjoy2

czyzjoy3