Dobra zabawa, sportowe emocje na wysokim poziomie i szczytny cel – tak w skrócie można podsumować imprezę, która w ubiegłą niedzielą przyciągnęła do Szydłowca miłośników siatkówki.

Zawody odbyły się 23 lipca na boiskach zlokalizowanych nad szydłowieckim zalewem. Do rozgrywek zgłosiło się 13 par – impreza cieszyła się zainteresowaniem nie tylko ze strony zawodniczek, ale również kibiców, co przełożyło się na atmosferę pełną sportowej rywalizacji i emocji.

Zawodniczki prezentowały wysoki poziom techniczny i taktyczną grę, podkreślone widowiskowymi zagraniami i walką o każdy punkt. Po zaciętej rywalizacji i wielu pasjonujących spotkaniach w systemie brazylijskim, zwyciężczyniami turnieju został duet Kinga i Kamila Pobereszko z Radomia. Drugie miejsce zdobyły Kamila Kiniorska (Kielce) i Katarzyna Chmiel (Sandomierz). Statuetkę za trzecie miejsce odebrały Magdalena Nikiel oraz organizatorka turnieju Weronika Wilczyńska reprezentujące Szydłowiec. Tuż za podium uplasowała się para Sylwia Sieczkarek i Izabela Zdonek z Opoczna.

Oprócz rywalizacji na boiskach, turniejowi towarzyszyły liczne atrakcje. Każdy miał okazję sprawdzić jak wygląda praca strażaków i zajrzeć do samochodu bojowego OSP Szydłowiec. Podczas wydarzenia mogliśmy skorzystać ze stoiska gastronomicznego Koła Gospodyń Wiejskich z Szydłówka i strefy grill. Na najmłodszych czekały atrakcje przygotowane przez firmę Jump Floor – tatuaże, kolorowe warkoczyki i oczywiście dmuchany zamek, cieszyły się dużym zainteresowaniem. W tym miejscu należy wspomnieć, że dochód z wydarzenia został przekazany na cel charytatywny, jakim jest leczenie Klaudii Zawadzkiej. Podczas turnieju udało się zgromadzić 1630 zł.

II Turniej Siatkówki Plażowej Kobiet Szydłowiec 2023 to wyjątkowe wydarzenie, które przyczyniło się do promocji sportu w regionie i jak informują organizatorzy, już na stałe wpisze się do kalendarza wydarzeń. Ekipę organizującą tegoroczne rozgrywki licznie wsparli przedsiębiorcy nie tylko z Szydłowca i okolic, ale również innych części kraju, za co organizatorzy pragną podziękować. Bez ich pomocy, turniej nie mógłby się odbyć w takiej formie. O prawidłowy przebieg sportowej rywalizacji zadbali sędziowie Magdalena Chojnecka i Marcin Rek.

Organizatorzy pragną przekazać również podziękowania dla Grzegorza Wilczyńskiego, który zadbał o stronę techniczną wydarzenia oraz Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miejskiego w Szydłowcu za kwestie wizualne i oprawę zawodów. Serdeczne podziękowania dla Burmistrza Szydłowca Artura Ludwa, który objął wydarzenie swoim patronatem oraz Gminnego Koordynatora Sportu Rafał Kiljanka, za wsparcie organizacyjne.

foto i info: UM w Szydłowcu