Na terenie szydłowieckich Warsztatów Terapii Zajęciowej w ostatnią niedzielę odbył się piknik rodzinny dla podopiecznych WTZ, dla ich rodzin i znajomych zorganizowany przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym. 

Hasłem przewodnim imprezy było: „Wszyscy jesteśmy częścią dziedzictwa”, które miało uzmysławiać o wartości osób niepełnosprawnych i przypominać o ich równym traktowaniu w sferze społecznej.

Wydarzenie otrzymało dofinansowanie z Lokalnej Grupy Działania „Razem na Piaskowcu” w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Szydłowcu obchodzą w tym roku 15-lecie swojego istnienia, o czym przypomnieli przedstawiciele Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym podczas uroczystego otwarcia.

Uczestnicy imprezy uczyli się tańców i zabaw ludowych przy muzyce Kapeli Wiesławy Gromadzkiej z wodzirejką Panią Katarzyną Zedel na czele, współczesną muzykę serwowali DJ Roteiro i DJ Gabriel. Odbyła się także degustacja potraw regionalnych. Dla dzieci zapewniono do zabawy dmuchańce oraz malowanie twarzy, były lody, wata cukrowa i popcorn. Panie mogły sobie wykonać makijaż.

Ten dzień okazał się wspaniałą zabawą kulturalną dla wszystkich uczestników, nastąpiła integracja osób niepełnosprawnych z przybyłymi gośćmi, zniknęły podziały, również te pokoleniowe. Taki był właśnie cel tego wydarzenia.

Poniżej kilka zdjęć: