26 maja odbyła się inauguracja XX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów”. W wydarzeniu wzięły udział dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Pawłowie oraz „Królestwo Przedszkolaka” Przedszkole Niepubliczne w Szydłowcu.

Tegoroczne „okrągłe” święto czytania nietypowo zorganizowane zostało w plenerze, z zachowaniem reżimu sanitarnego. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały wierszy i opowiadań czytanych przez lektorów Monikę Pawłowską – Szymkiewicz, Bogumiłę Podsiębierską, Alicję Wilczyńską oraz Elżbietę Jakubczyk.

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to coroczna akcja przeprowadzana na przełomie maja i czerwca przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Misją OTCD jest promocja czytelnictwa wśród najmłodszych oraz wspieranie prawidłowego rozwoju emocjonalnego i psychicznego dzieci.

Regionalne Centrum Biblioteczno-Multimedialne od 6 lat czynnie włącza się w tą akcję, organizując wspólne czytanie dla dzieci ze szkół i przedszkoli powiatu szydłowieckiego.

info: Regionalne Centrum Biblioteczno – Multimedialne