Młodzieży Zespół Ludowy „Guzowianki” z Guzowa w gminie Orońsko, tradycyjnie już zaprosił swoich sympatyków do wspólnego kolędowania.

Tym razem świąteczne spotkanie odbyło się w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku i wypada nadmienić, że sala „pękała w szwach”. Goście zjechali się z różnych stron, aby kolędować wspólnie z Guzowiankami.

Guzowianki rozpoczęły granie od „Witaczki Guzowskiej”, by następnie zabrać publiczność w świat kolęd i pastorałek. „Tylko jedna jest taka noc”, „Gore gwiazda”, „Skrzypi wóz”, „Świeć gwiazdeczko”, „Czas radości, wesołości”, „Zawieja i beznadzieja”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Kolęda ptaszkowa”, „Pastorałka dla malusieńskiego”, „Lulilanka” i „Jak w Betlejm”, te wszystkie utwory zabrzmiały w niedzielny wieczór 15 grudnia w Orońsku.

Koncert poprowadził Marek Mioduszewski autor tekstów m.in do utworów Guzowianek, za nagłośnienie odpowiedzialny był Kamil Goraziński z Combo Studio, gdzie Guzowianki nagrywają swoje piosenki.

Oklasków nie było końca, a wniosek po koncercie może być tylko jeden, Guzowianki potrzebują większej sali na swoje występy! Takiej, aby każdy mógł się zmieścić 🙂

Po koncercie można było spróbować świątecznych potraw przygotowanych przez zespół Zaborowianki oraz Koło Gospodyń Wiejskich Dębinianki.

W 2019 roku zespół Guzowianki na czele z jego kierowniczką Wioletą Fijałkowską obchodził 5-lecie swojej działalności, zakończyli ten rok z przytupem. Ciekawe co wymyślą na 2020 rok?

Poniżej fotoreportaż i video: