Zakończył się kolejny etap drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. W całym województwie zgłoszono 252 projekty obywatelskie, z czego 111 otrzymało pozytywną ocenę. Wśród nich znajdują się 2 projekty z Szydłowca.

Głosowanie rozpocznie się 20 września i potrwa do 10 października. Samorząd Mazowsza przeznaczył na realizację projektów 25 milionów złotych.

Jakie projekty dotyczą Szydłowca?

  • Wojewódzki Festiwal Zespołów Rockowych im. Andrzeja Siewierskiego – „Rock na Zamku”, czyli przegląd młodzieżowych zespołów rockowych odbywający się w szydłowieckim zamku. Realizacja projektu pomoże w integracji pokoleniowej dzieci i młodzieży z osobami starszymi. Koszt projektu wynosi 145 400 złotych.
    Numer na liście do głosowania: 238
  • Biblioteka Przyszłości. Projekt zapewnia rozwój i doposażenie szydłowieckiej biblioteki, która stanie się miejscem, gdzie można rozwijać swoje pasje lub po prostu spędzić miło czas przy książce. W planach jest zakup m.in. drukarki 3D i nowego sprzętu komputerowego. Koszt tego projektu to 55 800 złotych.
    Numer na liście do głosowania: 229

Jak oddać głos?

Głosować będzie można za pośrednictwem strony internetowej lub w najbliższym urzędzie. Wyniki głosowania zostaną ogłoszone 15 października, a projekty wybrane w budżecie będą zrealizowane w 2022 roku.

Więcej informacji na stronie www.bom.mazovia.pl