Tegoroczne wakacje w Szydłowcu zapowiadają się gorące i pełne wrażeń. Jednym z głównych wydarzeń w letnim kalendarzu będzie powracająca na dziedziniec zamkowy impreza „Rock na Zamku”, na którą już dziś Państwa zapraszamy.

Wojewódzki Festiwal Zespołów Rockowych im. Andrzeja Siewierskiego „Rock na Zamku” to impreza mająca na celu upamiętnienie tragicznie zmarłego wokalisty grupy Azyl P. oraz dorobku artystycznego legendarnej formacji – to właśnie w tym roku mija 40 lat od jej założenia.

Nasze zaproszenie z wyprzedzeniem, kierujemy szczególnie do zespołów muzycznych z województwa mazowieckiego. Tegoroczna odsłona imprezy będzie trwać dwa dni, a jednym z głównych jej elementów będzie konkurs młodych talentów. Zespoły z województwa mazowieckiego będą miały możliwość pokazania się na scenie i zaprezentowania swojego repertuaru pierwszego dnia festiwalu. Obowiązkiem każdego artysty będzie wykonanie jednego z utworów zespołu Azyl P.

Udział w Festiwalu mogą wziąć zespoły reprezentujące szeroko rozumianą muzykę rockową m. in. rock, rock alternatywny, pop rock, hard rock itp. Do 10 czerwca 2022 roku potrwają kwalifikacje wstępne, w ramach których wyznaczona Rada Artystyczna dokona wyboru zespołów, które zakwalifikują się do kolejnego etapu. Przesłuchania konkursowe wyłonionych kapel, odbędą się 23 lipca na dziedzińcu szydłowieckiego zamku.

Zespół, który zwycięży w konkursie młodych talentów, wystąpi 24 lipca w charakterze supportu w Koncercie Gwiazd (AZYL P. i goście). Organizatorzy przyznają również nagrody pieniężne dla zespołów, które znajdą się na podium. Doceniona zostanie także najlepsze interpretacja utworu zespołu Azyl P. oraz najlepszy gitarzysta przeglądu.

Zgłoszenia odbywają się poprzez przesłanie wypełnionego i podpisanego skanu formularza zgłoszeniowego oraz przesłanie tekstów piosenek i nagrań zgłaszanych utworów (format mp3 lub mp4) w formie linku do np. WeTransfer lub YouTube do dnia 10 czerwca 2022 r. na adres: festiwalazylp@gmail.com

Czekamy na Wasze zgłoszenia i do zobaczenia!

REGULAMIN FESTIWALU

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DO KONKURSU