29 czerwca zostały ogłoszone wyniki konkursu „Fundusze Norweskie i EOG – O tym się wie!”, w którym drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Józefa Brandta w Orońsku o wdzięcznej nazwie ZAJK czyli Zofia Łoboda, Jakub Kołodziejski pod opieką Ewy Tomczyk zdobyli I miejsce w kategorii klas 7-8. Zwycięstwo oznacza, że szkoła otrzyma nową mobilną pracownię komputerową składającą się z 16 laptopów i przenośnej szafy.

Konkurs zorganizowany został przez Państwowy Instytut Badawczy NASK i Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, pod honorowym patronatem Ambasady Norwegii oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotowanie prac plastycznych w dowolnej technice cyfrowej.

Uczniowie klas 7 i 8 z Publicznej Szkoły Podstawowej w Orońsku przygotowali kilka prac – strony internetowe, plakaty w programie GIMP oraz prezentacje multimedialne. Zwycięska praca to film wykonany bardzo ciekawą techniką cyfrową, już we wrześniu będzie on dostępny w wirtualnej galerii.

Zainteresowanie konkursem okazało się nadspodziewanie duże. Na konkurs wpłynęło aż 2389 prac! Tym większy sukces naszych uczniów co podkreśliła dyrektor Beata Prokop–Gos składając gratulacje uczniom i ich opiekunowi.

Informacje o konkursie: https://otymsiewie.pl/

info: gmina Orońsko