Głównym celem wyprawy było zwiedzanie Paryża, a więc spacer po Montmartre połączony ze zwiedzaniem Bazyliki Sacre-Coeur, przejście na Plac du Tertre, spacer do słynnego kabaretu Moulin Rouge i Placu Pigalle, przejście królewskimi ogrodami Tuilleries do Placu Concorde. Zwiedzanie Luwr i Katedry Notre Dame de Paris oraz wjazd na wieżę Eiffla pozostaną w pamięci uczestników na bardzo długi czas. Niezapomniane wrażenia pozostawił po sobie rejs statkiem po Sekwanie.

W programie wycieczki znalazło się także indywidualne zwiedzanie cudownego zespołu pałacowo-parkowego wybudowanego z polecenia Ludwika XIV w Wersalu. Zwieńczeniem całej wyprawy był całodzienny pobyt w Parku Disneyland gdzie na uczestników wycieczki czekały niezliczone atrakcje w 5 krainach tematycznych. Discoveryland oferuje zapierający dech w piersiach rollercoaster Space Mountain, symulator lotów Star Tours oraz zabawę w Buzz Lightyear Laser Blast. Fantasyland – rejs po wspaniale urządzonym mini-świecie pełnym tańczących lalek w strojach różnych narodów, zwiedzanie – zamku Śpiącej Królewny, a chwilę potem lot nad dachami Londynu z Piotrusiem Panem, spacer zakamarkami Labiryntu Alicji z Krainy Czarów i zabawa Szalonymi Filiżankami wirującymi dookoła własnej osi. Adventureland zabiera odwiedzających park w podróż z Piratami z Karaibów, podnosi poziom adrenaliny przejażdżką kopalnianą kolejką Indiana Jones. Frontierland – miasteczko i kraina pogranicza dziewiczej Ameryki oferuje rejs parowcem, których niezliczone ilości pływały kiedyś po Mississippi, wprowadza w ponure progi Phantom Manor, proponuje szaloną przejażdżkę dla nieustraszonych zdobywców Dzikiego Zachodu. Szkoda tylko, że tą szaloną i cudowną zabawę przerwało oberwanie chmury nad Paryżem i przez to nie odbyła się przepiękna parada postaci z bajek.

Organizatorem i kierownikiem wycieczki była nauczycielka geografii Marianna Łaska, a opiekunami nauczyciele języków obcych Aneta Gregorczyk (język angielski) i Piotr Niewadzisz (język niemiecki).

(tekst: Marianna Łaska)