W kursie brało udział 10 osób w wieku 8-12 lat, w tym 3 dziewczynki, co nas szczególnie cieszy. Pierwszy dzień to poznanie podstawowych pojęć związanych z robotyką i programowanie prostych robotów. Roboty rysowały proste kształty, zbierały metalowe spinacze i slalomem omijały przeszkody.

Chłopcy sprawdzali, jak roboty spisują się w walkach sumo. Uzupełnieniem tej części były gry na tablet, wspomagające naukę programowania. W drugiej części dzieciaki poznawały mózg robota oparty na popularnym układzie Arduino. Podłączaliśmy do niego diody, potencjometry, czujniki światła i silniki.

Drugi dzień zaczęliśmy od lotów dronami. Wbrew naszym obawom, wszyscy doskonale sobie dawali radę z tym sprzętem. Latanie po stołówce Gimnazjum nawet najmłodszym nie sprawiało żadnego problemu. Spora w tym zasługa sprzętu wyposażonego m.in. w 6-cio osiowy stabilizator, kamerę FPV, innowacyjny tryb headless, kompas elektroniczny i czujnik barometryczny pozwalający na stabilny zawis drona.

Po przygodzie z dronami, które jeszcze pojawią się w piątkowym programie zajęć, wróciliśmy do robotów. O ile mechaniczny montaż naszych maszyn, sprawił niejakie problemy, to już ich programowanie poszło łatwo. Roboty chętnie i bez większych problemów wykonywały zaprogramowane polecenia, mimo że czasami zgubiły jakąś śrubkę lub część.

Środa i czwartek przeznaczyliśmy na naukę programowania aplikacji. W środę dzieciaki tworzyły proste aplikacje na smartfony z Androidem, w czwartek poznawaliśmy podstawy SCRATCHA.

Piątek to wyłącznie zabawa. Konkursy , wyścigi i gry . Wszystko w oprawie muzyki, świateł, dymów i laserów.

Następny kurs rozpoczynamy już 24 lipca, niestety nie ma już na niego wolnych miejsc. Wszystkich chętnych zapraszamy na ostatni wakacyjny termin 7-11 sierpnia. Nowością tych dwóch edycji warsztatów będzie programowanie gier 3D z przeznaczeniem na komputery lub konsole.

Codzienne relacje i zdjęcia z tych zajęć na naszym FB. Zapraszamy! Naprawdę dużo zdjęć i video z kursów – TUTAJ – The Coder’s Club

Serdecznie zapraszamy także na kursy semestralne, z którymi ruszamy już w październiku 2017. Cena to 89 zł miesięcznie, lub 299 zł za cały 4 miesięczny semestr. Ciekawa będzie formuła tego kursu: 4 godziny miesięcznie to regularny, zachowujący pełną ciągłość nauczania kurs algorytmiki, robotyki i programowania. 2 godziny miesięcznie przeznaczamy na zajęcia fakultatywne, stanowiące odrębną, zamkniętą całość. O treści, tematyce tych zajęć, a także w miarę możliwości o ich terminie, decydować będą sami uczniowie, wybierając z kilku dostępnych opcji. Zajęcia w grupach po 8-12 osób. Każdy uczeń ma do dyspozycji na zajęciach laptopa, tablet, robota.

Zapraszamy! 🙂 – The Coder’s Club

roboty1