Program realizowany jest przez Klub Sportowy ALTERNATYWA przy udziale środków publicznych (z funduszu na „Upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym osób niepełnosprawnych”) i aktywnym wsparciu Starostwa Powiatowego w Szydłowcu. Trenerem bezpośrednio zajmującym się przygotowaniem „kadry” jest Pan Jacek Sieczkowski – międzynarodowy sędzia szachowy z Radomia.

Do tej pory udział w warsztatach wzięło już ponad 30 sympatyków „królewskiej gry” z Naszego Powiatu oraz zaproszonych gości z okolicznych klubów szachowych. Pomimo sporej rotacji i „falującej” frekwencji każdorazowo na trening przychodzi nie mniej niż 12 osób. Są to w dużej mierze zawodnicy K.S. ALTERNATYWA ale także uczniowie wszystkich niemal szydłowieckich szkół. Wielu z nich dopiero stawia swoje pierwsze kroki w szachach, ale już może pochwalić się pewnymi umiejetnościami. Na swoim pierwszym w życiu turnieju, bardzo dobrze spisał się trenujący w zamku Dawid Szcześniak – uczeń 2 Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika. On i jego młodszy, ale legitymujący się już pewnym doświadczeniem w rozgrywkach kolega – Szymon Żurek z Chlewisk, wypełnili podczas VII Grand Prix Ziemi Odrowążów normę na V kategorię szachową. To spory sukces jak na tak krótko trenujących zawodników. Inni także robią postępy i – jeśli tylko wystarczy im wytrwałości, to na wymierne efekty nie trzeba będzie długo czekać.

Jednocześnie dla nowo zgłaszających się na naukę dzieci, organizowane są zajęcia wyrównujące, pozwalajace poznać podstawowe zasady gry i przygotowujące do uczestnictwa we wspólnych z grupą ćwiczeniach. Dzieciaki świetnie czują się na treningach i dobrze bawią. Daje to nadzieję na utrzymanie wątłego jeszcze sportowego zapału i trwały związek z szachownicą w przyszłości. Zainteresowanie szachami wykazują nawet 5-latki. Na trening w ostatnią środę, razem z mamą przyszedł Pawełek Kaczmarczyk. Jak widać na fotografii – chyba się nie nudził…?

Gorąco zachęcamy wszystkich jeszcze niezdecydowanych i zapraszamy na treningi do SCKiS ZAMEK,w każdą środę od dodz. 17-tej.

Zarząd K.S. „ALTERNATYWA” w Szydłowcu

szachowanie1

szachowanie2

szachowanie4