Wójt Gminy Mirów Artur Siwiorek wraz z samorządem gminy Mirów zapraszają na Dożynki Gminne, które odbędą się już 12 września.

Dożynki rozpoczną się o godzinie 12:00 uroczystą Mszą Świętą w Kościele Matki Boski Częstochowskiej w Mirowie Starym, następnie po przejściu przed scenę przy Urzędzie Gminy o 13:00 nastąpi oficjalne otwarcie dożynek oraz przemówienie gości, po czym zaczną się obrzędy dożynkowe.

Od godziny 14:00 na scenie rozpoczną się występy zespołów ludowych z okolic gminy Mirów, o 15:00 na dożynkach pojawi się Krzysztof Hanke – znany z kultowej roli „Bercika” z serialu „Święta wojna”, który zaprezentuje swój występ kabaretowy.

O godzinie 16:00 sołectwa z gminy będą brały udział w przeróżnych konkurencjach, a o 17:30 nastąpi wręczenie nagród tym, którym powiedzie się najlepiej

Od godziny 18:15 do 21:30 czekają na nas kolejne występy. Pojawią się Jagoda i Brylant, którzy byli obecni także na dożynkach w Jastrzębiu, szkolny zespół ludowy Radosne Nutki, a na koniec pojawi się gwiazda wieczoru – zespół disco polo Classic znany z przebojów takich jak „Ja dla Ciebie Ty dla mnie”, czy „Daj mi znak”.

Po występach do godziny 22:30 uczestników czeka zabawa taneczna pod gwiazdami.

info: Gmina Mirów
foto główne: facebook/ Classic