Uroczystość „Bożego Ciała” w kościele katolickim przypada w tym roku na 20 czerwca. Tego dnia w Szydłowcu tradycyjna procesja ulicami miasta, a wieczorem już trzecia edycja Festivalu „BODY” organizowanego przez Fundację Strefa JP2.

W poniedziałek rano w Radomiu w sali Stowarzyszenia Centrum Młodzieży Arka, odbyła się konferencja prasowa, na której pojawili się: biskup pomocniczy diecezji radomskiej ks. Piotr Turzyński, Przemysław Duda prezes Strefy JP2, Aleksandra Kwiecień wiceprezes Strefy JP2 oraz Ada Kopycka i Julia Wiatr.

Boże Ciało to już nie tylko procesje, ale coraz częściej organizowane wieczorne koncerty uwielbienia. Cieszę się, że jedno z takich wydarzeń odbędzie się w Szydłowcu. Być chrześcijaninem w świecie oznacza radość. Spotkanie będzie miało charakter ewangelizacyjny. Zresztą miejscem koncertu będzie urokliwy szydłowiecki rynek i kolegiata – powiedział bp Piotr Turzyński

 

Od dłuższego czasu pojawiały się sugestie, że brakuje tego typu wydarzenia w diecezji radomskiej, dlatego zdecydowaliśmy się podjąć to wyzwanie w Szydłowcu. Odpowiedzieliśmy na apel papieża Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce, który mówił aby wstać z kanapy i zrobić coś pozytywnego ze swoim życiem – przypominał Przemysław Duda.

Gościem specjalnym tegorocznego Festivalu BODY będzie znana i lubiana aktorka Małgorzata Kożuchowska. Aktorka opowie o roli kobiety w kościele i swoim życiu w którym nie wstydzi się swojej wiary.

Temat tegorocznego festivalu to „Oto ja” czyli obecność i zadania kobiety w kościele. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18 na Rynku Wielkim tańcami lednickimi, a już o 18.30 uroczysta procesja.

Nie zabraknie Apelu Jasnogórskiego do którego rozważanie poprowadzi arcybiskup Wacław Depo. Adorację tradycyjnie poprowadzi bp Piotr Turzyński.

W tym roku dla każdego uczestnika Festivalu BODY również czekają prezenty. Tym razem będzie to lusterko i różaniec.

Za muzyczne wrażenia po raz kolejny odpowiedzialny będzie zespół iGramy z Pokusą.

Cały czas trwają przygotowania, spotkania wolontariuszy i dopinanie wszystkiego na ostatni guzik. Ciekawostką jest fakt, że każdy może wesprzeć organizację Festivalu BODY finansowo, nagrodą za cenny gest ma być kolacja z Małgorzatą Kożuchowską, ale o więcej szczegółów pytajcie organizatorów. Więcej info na Festival BODY i BODY w Szydłowcu

Poniżej zapis video całej konferencji prasowej, gdzie zdecydowanie więcej szczegółów niż w powyższym tekście:

A tak było podczas poprzednich edycji: