BIEG JASTRZĘBIA, bo o niej mowa, to pierwszy krok do stworzenia w gminie Jastrząb lokalnego zagłębia sportowego dla tych, którzy cenią sobie przyrodę i kulturę polskiej wsi XXI wieku.

Bieg rozpocznie się w samo południe, na stadionie Klubu Sportowego Jastrząb. Trasa wyścigu, licząca łącznie 2,5 km. wiedzie przełajem przez tereny Lasów Państwowych, dzięki czemu przyjemność płynąca z rywalizacji, będzie mieszała się z radością towarzyszącą obcowaniu z naturą. To właśnie ze względu na atrakcyjne walory przyrodnicze, organizatorzy (KS Jastrząb, Stowarzyszenie PRYZMAT, Grupa „o co biega”) obok zaprawionych miłośników biegania, zapraszają także kompletnych nowicjuszy oraz całe rodziny z dziećmi.

Pomimo atrakcyjnych nagród (np. tablety) nie można zapominać, że w sporcie, najważniejsza jest radość z jego uprawiania. Co więcej, w Biegu JASTRZĘBIA nikt nie przegrywa. Znaczy to tyle, że choć TYTUŁ JASTRZĘBIA 2014, przypadnie tylko dwóm osobom (odpowiednio kat. 12-16 lat oraz pow. 16 roku życia), to reszta atrakcji jak pamiątkowe medale, posiłek regeneracyjny oraz znakomita atmosfera, będzie już udziałem wszystkich obecnych.

Patronat nad sportowym wydarzeniem objął Starosta Szydłowiecki Włodzimierz Górlicki I Bieg Jastrzębia będzie odbywał się pod patronatem medialnym portalu Nasz Szydłowie.

Zgłoszenia do udziału w biegu prosimy kierować na adres: stowarzyszeniepryzmat1@interia.pl lub osobiście w dniu biegu, od godziny 10:00 na stadionie Klubu Sportowego Jastrząb.

biegjastrzebia2