Ponownie Anna Pietruszka-Dróźdż oraz Sylwia Markowska poprowadzą BEZPŁATNE warsztaty dla rodziców w naszym regionie.
Anna Pietruszka-Dróżdż oraz Sylwia Markowska od kilku już lat prowadzą cieszące się powodzeniem w naszym regionie, warsztaty wychowawcze dla rodziców.

Tym razem spotkania będą miały miejsce w Majdowie, Mirowie (dwukrotnie), Orońsku i Jastrzębiu.

Tematyka warsztatów obejmuje m.in. rozpoznawanie uczuć i potrzeb dziecka, empatyczną komunikację z dzieckiem, czym zastąpić kary w wychowaniu-stosowanie konsekwencji, wzmacnianie samodzielności i poczucia własnej wartości u dzieci.

Jak mówią prowadzące: „Budowanie konstruktywnych relacji z dzieckiem jest ważne od momentu narodzin. Służy zbliżeniu się do dziecka, poznaniu go i zbudowaniu trwałych i bliskich więzi na całe życie. Odpowiadanie na potrzeby dziecka, wspieranie go w trudnościach powoduje wzmacnianie więzi i poczucia bezpieczeństwa. Rodzic, stawiając granice dziecku, a także komunikując mu swoje granice, określa, co z jego punktu widzenia jest dopuszczalne, a co nie. Nie jest wtedy, kiedy narusza czyjeś potrzeby albo wartości. Dziecko, znając granice, może w oparciu o nie współpracować z dorosłym. Kiedy rodzic, zamiast krzyku i klapsów, opisuje trudną sytuację, mówi o swoich emocjach, dziecko, obserwując ten sposób komunikacji, zaczyna widzieć siebie w nowym świetle. Jest w stanie zrozumieć i przyjąć to, co mówi rodzic. W takiej rzeczywistości łatwiej nawiązać bliskie relacje, być w kontakcie z samym sobą i z drugim człowiekiem. Łatwiej prawdziwie usłyszeć swoje dziecko.”

Organizatorzy dodają : „Kiedy Twoje dziecko nie słucha, nie chce się uczyć, gdy stosujesz kary, a one nie działają, gdy chcesz się porozumieć z dzieckiem, jednak nie wiesz jak, zapraszamy Cię na warsztaty , które pomogą Ci zobaczyć i poznać prawidłowe metody wychowawcze.”

Rodzice podczas warsztatów dostaną wskazówki, jak właściwie komunikować się z dzieckiem, jak wzmocnić jego poczucie własnej wartości, jak zwiększyć motywację dziecka do działania oraz jak rozwiązywać konflikty i trudne sytuacje wychowawcze. Podczas warsztatów proponujemy ciekawe zajęcia z arteterapii dla dzieci uczestników, które poprowadzi Marta Łabęcka. Dzięki nim dzieci dobrze spędzą czas, a rodzic będzie spokojnie mógł wziąć udział w spotkaniu.

Szczegółowe informacje:

Gmina Jastrząb, Szkoła Podstawowa Publiczna w Jastrzębiu 15.09.2020 /wtorek/ w godz. 13.00 – 17.30

Gmina Orońsko, Sala Konferencyjna Urzędu Gminy w Orońsku, 16.09.2020 /środa/ w godz. 8.00 – 12.30

Gmina Szydłowiec, Publiczna Szkoła Podstawowa w Majdowie, 17.09.2020 /czwartek/ w godz. 15.30 – 19.30

Gmina Mirów, Gminna Biblioteka Publiczna w Mirowie 17.09.2020 /czwartek/ w godz. 8.00-10.30

Gmina Mirów, Gminna Biblioteka Publiczna w Mirowie, 18.09.2020 /piątek/ w godz. 8.00-10.30

W każdej gminie rodzice będą mogli skorzystać także z indywidualnych konsultacji.

Zapraszamy do uczestniczenia w warsztatach.

Facebook: Rodzina Blisko Siebie oraz w placówkach, w których będą przeprowadzane warsztaty.

Organizator: Towarzystwo Aktywnych Kulturalnie PROJEKTORIAT.

Zadanie dofinansowane ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.