Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek serdecznie zaprasza na kolejną odsłonę szydłowieckich WIANKÓW, które w tym roku odbędą się 27 czerwca. Pomimo, że ze względu na ograniczenia związane z pandemią, musieliśmy nieco zmienić formułę imprezy, to i tak mamy nadzieję dostarczyć Wam moc wrażeń i atrakcji!

27.06, godz. 15:00 – 18:00 – Gra miejska „Uwolnij Białą Damę” /start z Wyspy Zamkowej/

Słyszeliście, że Białą Damę porwał potwór, więzi na wieży i zamierza zabrać do lochów? Musimy ją uwolnić! Aby to zrobić trzeba: zebrać drużynę, stawić się na zamkowym moście, przejść szereg zadań, odpowiedzieć na pytania przybyszom z przeszłości, Odnaleźć Kwiat Paproci i dostać się na zamkowy bastion! W zamian na uwolnienie Biała Dama na pewno wyczaruje coś specjalnego!

Zapraszamy na grę terenową „Uwolnij Białą Damę”, która odbędzie się w ramach „WIANKÓW 2021” już 27 czerwca w godz. 15:00-18:00 na terenie wyspy zamkowej i Parku Radziwiłłowskiego! Na miejscu grupy otrzymają mapę i wskazówki, które pomogą doprowadzić je do celu.

Max. liczba zespołów: 15

Zespół może liczyć max. 4 osoby.

Dzieci poniżej 13 roku życia — wymagana pisemna zgoda rodziców na udział w grze.

Zapisy: 617 10 29 / sckulturyzamek@gmail.com

27.06, godz. 21:00 – koncert zespołu „KRAMBABULA” /dziedziniec zamkowy/

„Krambabula” to grupa, która włącza do swojego repertuaru melodie pochodzące z różnych stron słowiańskiej kultury, okraszając je mocną, rockową nutą. Spotkanie z ich muzyką przenosi do krainy tradycyjnych piosenek i przyśpiewek kultury polskiej, łemkowskiej i ukraińskiej, gdzie melodyka niesie wiele emocji. Energia łączy się z nostalgią, tradycja z nowoczesnością – a słuchacz z muzyką.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

Więcej informacji: 48 617 10 29 wew. 106.

info. SCK „Zamek”