17 stycznia w Szydłowieckim Centrum Kultury – Zamek będzie można zwiedzić wystawę ks. Stanisława Drąga pt. „Powstanie serc i miłości – Powstanie Styczniowe”, która towarzyszyć będzie centralnym obchodom 157. Rocznicy Wybuchu Powstania Styczniowego.
Tytuł wystawy to słowa Józefa Piłsudskiego, którymi określił zryw Polaków do walki o wolność w roku 1863. Obrazy i rysunki, które będzie można oglądać podczas wystawy prezentować będą sylwetki bohaterów powstania styczniowego oraz krajobrazy niepodległej Polski.

Ks. Stanisław Drąg przez wiele lat był proboszczem Parafii w Grabowie nad Pilicą. Swoje prace eksponował na ponad 70 wystawach indywidualnych i zbiorowych – w muzeach, domach kultury, seminariach duchownych, kościołach. W 2001 r. został członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Obecnie posługuje jako emeryt w parafii wojskowej św. Stanisława Biskupa w Radomiu.

Wystawa potrwa do końca lutego.

W listopadzie 2017 ks. Stanisław Drąg odwiedził Szydłowiec i pokazał nam swoje piękne ikony. Poniżej link do tamtej relacji:

Ikony ks. Stanisława Drąga w szydłowieckim Zamku

*bio

Ks. Stanisław Drąg to kapłan artysta, słynie z pisania ikon, które nazywa „deskami do nieba – wieczorną i nocną modlitwą ukrytą w malowanych deskach”. W swoim bogatym dorobku malarskim wykorzystuje różne wzory i motywy, które we wszechstronny sposób ukazują otaczającą nas rzeczywistość. Ulubionym tematem obrazów ks. Stanisława Drąga jest powstanie styczniowe i jego bohaterowie. Zainteresował się nimi czytając dziennik uczestniczki powstania, gorącej patriotki Jadwigi Prendowskiej, kurierki oddziału Mariana Langiewicza, która przez rosyjskich zaborców została zesłana za swoją działalność na Sybir. Ks. Stanisław Drąg wiele lat był proboszczem Parafii w Grabowie nad Pilicą. Swoje prace eksponował na ponad 70 wystawach indywidualnych i zbiorowych – w muzeach, domach kultury, seminariach duchownych, kościołach. W 2001 r. został członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Obecnie posługuje jako emeryt w parafii wojskowej św. Stanisława Biskupa w Radomiu.