Klub Sportowy ALTERATYWA zaprasza wszystkich (czynnych i biernych) sympatyków szachów, do wzięcia udziału w imprezach sportowych oraz treningach i szkoleniach organizowanych przez nasz klub na terenie Szydłowca. Aktualnie prowadzimy szereg działań w kierunku popularyzacji i rozwoju szachów wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Już w najbliższą niedzielę, w budynku Starostwa Powiatowego w Szydłowcu odbędą się Mistrzostwa Powiatu Szydłowieckiego w Szachach Błyskawicznych, których współorganizatorem, patronem honorowym i fundatorem większości nagród jest Starosta Szydłowiecki (regulamin zawodów dostępny poniżej). Udział w rozgrywkach wziąć mogą wszyscy (zgłoszeni uprzednio) mieszkańcy powiatu szydłowieckiego lub osoby aktualnie pracujące lub uczące się na tym terenie.

Regulamin – I Mistrzostwa Powiatu Szydłowieckiego w Szachach Błyskawicznych

Inną imprezą organizowaną cyklicznie, są comiesięczne turnieje w ramach Szydłowieckiej GRAND PRIX w Szachach. Zapraszamy na start w każdą-ostatnią niedzielę miesiąca, do szydłowieckiego zamku. Początek tradycyjnie o godz. 10.00. Patronat nad cyklem pełni również Starosta Szydłowiecki. Turniej finałowy odbędzie się w czerwcu ’2019.

Ponadto zapraszamy wszystkie chętne do nauki podstaw (lub rozwijania umiejętności) gry w szachy dzieci szkolne, na treningi prowadzone cotygodniowo w Zespole Szkół JP II przy ul. Wschodniej. Doświadczony trener i świetny szachista Jacek Sieczkowski z Radomia prowadzi zajęcia z młodzieżą w każdy piątek od godz. 17.00.

„Pokochajcie szachy, a one się Wam odwdzięczą”

Serdecznie zapraszam
Prezes K.S. Alternatywa – Wojciech Bednarczyk